Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei

14/12/2017

Kolejne spotkanie młodych odbędzie się w Bazylei i okolicy, w Szwajcarii, od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 roku. Dziesiątki tysięcy młodych ludzi wezmą udział w tym nowym etapie "Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię" zapoczątkowanej przez Brata Rogera pod koniec lat 70-tych.

Po raz pierwszy Europejskie Spotkanie organizowane przez Wspólnotę z Taizé odbędzie się jednocześnie w trzech krajach: Szwajcarii, Niemczech i Francji. Mieszkańcy regionu Bazylei są przyzwyczajeni do przekraczania granic. Miasto jest otwarte na różnorodność. Bazylea gościła sobór Kościoła Katolickiego i była centrum protestanckiej odnowy. Nietzsche, filozof od "śmierci Boga", nauczał w tym mieście. Jednocześnie wielu świadków Ewangelii wyruszyło z Bazylei na inne kontynenty.

Dzisiaj mieszkańcy tego regionu w swej wielkiej różnorodności - zaproszenie na spotkanie liczy jedenaście podpisów - cieszą się, że będą mogli otworzyć swoje domy i serca!

Zaproszenie na Spotkanie Europejskie w Bazylei.

Prowizoryczny program spotkania.

Wyjazd Młodzieży z Diecezji Tarnowskiej w dniu 27.12.2017 r., o godz. 4:00 z placu obok Kościoła Bł. Karoliny w Tarnowie. 

Szczegółowe informacje w Punktach Przygotowań, do których się zgłosiliście lub pod adresem: pielgrzymki@ddpt-iter.pl.