Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka do Włoch

Program

Dzień 1: Wyjazd do Włoch - 28.04.2018

Zbiórka ok. 23.00 w dniu 27.04.2018. Wyjazd w stronę Włoch. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji.

Dzień 2: Zwiedzanie Florencji - 29.04.2018

Śniadanie. Przejazd do Florencji - stolicy Toskanii. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kościół Santa Croce - Św. Krzyża - miejsce pochówku najsławniejszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza della Signoria, wraz z Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio - Most Złotników, katedra Santa Maria del Fiore. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Zwiedzanie Lukki i Pizy - 30.04.2018

Śniadanie. Po śniadaniu wyprawa do Lukki, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Następnie przejazd do Pizy - miasta położonego nad rzeką Arno, o niepowtarzalnym klimacie. Zwiedzanie zabytków przy przepięknym Placu Cudów - Krzywą Wieżę, katedrę Santa Maria Assunta i Baptysterium. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Zwiedzanie Rzymu i Watykanu - 01.05.2018

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Przejazd do Centrum komunikacją miejską. To miasto z niezwykle bogatą architekturą: starożytnymi budowlami, średniowiecznymi kościołami, renesansowymi pałacami. Zwiedzanie Bazyliki św. Jana na Lateranie. Zwiedzanie Rzymu Antycznego z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na Watykan komunikacją miejską. Wizyta w Bazylice św. Piotra. Modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Wieczorny przejazd do hotelu. Późna obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Zwiedzanie Watykanu i Rzymu - 02.05.2018

Śniadanie, przejazd na Watykan. Przejście na Plac św. Piotra. Udział w Audiencji u Ojca Świętego (w przypadku nieobecności Papieża na Watykanie realizowany będzie program zwiedzania). Spacer po Rzymie Barokowym - zobaczymy słynne place i fontanny Rzymu: Piazza Navona, Fontanna 4 Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Zwiedzanie Asyżu - 03.05.2018

Po śniadaniu przejazd do Asyżu. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. Franciszka i św. Klary. Spacer po mieście do Bazyliki św. Franciszka. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Zwiedzanie Wenecji - 04.05.2018

Wczesne śniadanie. Przejazd do Wenecji. Postój 9 godzinny. Zwiedzanie jednego z najpopularniejszych turystycznych miast Włoch. Ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do centrum miasta koleją. Przejście spacerem na Plac św. Marka. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Msza Święta. Przepłynięcie statkiem wzdłuż Canale Grande. Powrót do autokaru. Wieczorny wyjazd w stronę Polski.

Dzień 8: Powrót do Polski - 05.05.2018

W godzinach porannych przewidziana przerwa na posiłek własny. Dalsza podróż. Przejazd na miejsce zbiórki. Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Ważne informacje

Konieczna wpłata 500 złotych zaliczki.

  1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  2. Ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego - koszt 18 euro za dzień.
  3. Podana cena została skalkulowana dla grupy 40 osobowej.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna