Izrael w pigułce

Izrael w pigułce

Program

Dzień 1: 04.03.2020

Zbiórka na lotnisku w Krakowie przelot do Tel Awiwu, przejazd do Betlejem. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Zakwaterowanie. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Betlejem.

Dzień 2: 05.03.2020

Śniadanie. Przejazd w kierunku Akko. Zwiedzanie miasta 4 republik morskich, Tuneli Templariuszy, targu. Następnie przejazd do Hajfy gdzie zwiedzimy Górę Karmel oraz zobaczymy ogrody Bahajów. Wizyta w Tel Awiwie. Spacer po Jaffie . Stare Miasto w Jafie, usytuowane jest na południowym krańcu Tel Awiwu, nad brzegiem Morza Śródziemnego. Jako brama do Ziemi Izraela, znane było już w czasach starożytnych. Najbardziej charakterystycznym budynkiem na Starym Mieście w Jafie jest kościół Świętego Piotra, górujący nad rynkiem głównym i widoczny nawet na plaży Tel Awiwu.   Następnie : „Jerozolima nocą” w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu. Obiadokolacja, nocleg w Betlejem.

Dzień 3: 06.03.2020

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: 07.03.2020

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora – wjazd kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Masada - dla Izraelczyków stanowi symbol heroicznej walki. Na jej ruinach izraelscy żołnierze składają przysięgę wojskową, wypowiadając słowa „Masada nigdy więcej nie zostanie zdobyta”. Przejazd do Eilatu, zakwaterowanie i nocleg w Eilacie.

Dzień 5: 08.03.2020

Śniadanie, czas wolny na plażowanie i korzystanie z infrastruktury hotelu.  Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki do Czerwonego Kanionu – koszt około 20 USD.

Dzień 6: 08.03.2020

Śniadanie, czas wolny na plażowanie i korzystanie z infrastruktury hotelu. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki do Oceanarium  – koszt około 35 USD.

Dzień 7: 10.03.2020

Śniadanie, przejazd na lotnisko, powrót do Krakowa .

Ważne informacje

• Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.

• W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.

• Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.

• W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

• Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna