Ziemia Święta

Niedziela Palmowa 2020

Ziemia Święta

Program

Dzień 1: 03.04.2020

Zbiórka na lotnisku w Krakowie - 03.04.2020 - o 02.30.  02.50 - odprawa lotniskowa,
5.50 - Odlot do Izraela – Tel Awiw.  10.25 - lądowanie w Tel Awiwie. Odbiór bagaży.
Następnie przejazd do Betlejem, zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2: 04.04.2020

Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho.  Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Miejsce Chrztu św. Nad rzeką Jodran. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój na Pustyni Judzkiej - widok na klasztor WADI QELT. Przejazd nad Morze Martwe  z możliwością kąpieli.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3: 05.04.2020

Śniadanie, Przejazd do Jerozolimy. Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik chrześcijański – żydowski, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (Ściana Płaczu).
Po południu udział w uroczystej procesji Niedzieli Palmowej – przejście do Bazyliki Bożego Grobu , czas wolny na prywatną refleksję. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4: 06.04.2020

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Hajfy. Góra Karmel, widok na ogrody Bahaitów. Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej.  Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

Dzień 5: 07.04.2020

Po śniadaniu wyjazd taksówkami na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra ( dodatkowo płatne), oraz rejs po jeziorze.  Przejazd do hotelu w Betlehem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 08.04.2020

Po przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd  do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: 09.04.2020

Po śniadaniu przejazd do Tel Awiwu, Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd na lotnisko.

21.15 - Wylot z Izraela do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

Opis

na zapytanie

Ważne informacje

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.

Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego