LIBAN - tylko na zapytanie

PIELGRZYMKA DO ŚW. SZARBELA

LIBAN - tylko na zapytanie

Program

Dzień 1: 25.03.2020

Spotkanie na lotnisku w Krakowie. Msza Święta w kaplicy lotniskowej. Wylot do Bejrutu o 6.30 ( z przesiadką we Frankfurcie). Lądowanie w  Bejrucie o 17.40, przejazd do Harissy-  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Wjazd na wzgórze Harissa (620 m n.p.m.), gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, patronki Libanu i skąd roztacza się piękny widok na zatokę Jounieh. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: 26.03.2020

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu - spacer bez zwiedzania wnętrz, po odnowionym Down Town (Stare Miasto), zobaczymy min.: Deir el Qamar - miejsce byłej siedziby rządu Libanu, bogato dekorowany pałac Beiteddine, rezydencję tureckiego gubernatora, który jest  jednym z lepszych przykładów nowożytnej architektury arabskiej w całym Libanie. Msza Święta.
Rejs łodzią pod grotami Pigeon Roche. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 27.03.2020

Śniadanie. Tyr i Sydon to miasta biblijne, w których nauczał Jezus, stanowią część Ziemi Świętej. Zobaczymy pozostałości tych najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. W Tyrze: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych, natomiast w Sydonie: zobaczymy z zewnątrz zamek morski Krzyżowców, przejdziemy na targ, przejdziemy odnowionymi uliczkami żydowskimi oraz zobaczymy pałac rodziny Debbane. Msza Święta.  Następnie wejdziemy do muzeum mydła i zapoznamy się z tradycyjnymi metodami wyrobu mydła z oliwek i lauru.Przejazd do Maghdouche - nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowane w miejscu groty, gdzie Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Przejazd do Dibbiyeh, gdzie zobaczmy  Kaplicę Miłosierdzia Bożego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: 28.03.2020

Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Jaskinie umieszczono na liście siedmiu cudów świata. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Przejazd do Byblos - najwspanialszego niegdyś portu fenickiego,  eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Annaya - zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Przy grobie odbędzie się Msza Święta. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 5: 29.03.2020

Wczesne śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa - dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck - centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar - ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Msza Święta. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 30.03.2020

Śniadanie. Wyjazd do Annaya – miejscowości, która jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. Cudownych  uzdrowień w tym miejscu). Weźmiemy udział w procesji, która idzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Msza Święta.  Przejazd do Jaabata – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 7: 31.03.2020

Śniadanie. Wyjazd do Beka Kafra, najwyżej położonej miejscowości w Libanie (1650 m n.p.m.). Tutaj urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia najbardziej rozpoznawalny z libańskich świętych - św. Charbel Makhlouf. Zobaczymy dom, w którym spędził pierwsze lata swego życia. Wytrysnęło tutaj cudowne źródełko, z którego woda ma właściwości lecznicze.  Msza Święta. Dalej udamy się w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH.  Przejedziemy wapiennym kanionem, w którym klasztory wznieśli Maronici - Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość wpisana na listę UNESCO. Następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: 01.04.2020

Śniadanie, przejazd do Gorniche – przejście tętniącego życiem deptakiem spacerowym wzdłuż morskiego brzegu. Msza Święta. Przejazd z hotelu na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Krakowa o godzinie 17.00 (z przesiadką we Frankfurcie).
Przylot do Krakowa o godzinie 23.30

Ważne informacje

Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby: posiadające w paszportach stemple graniczne/wizę izraelską, posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie z punktów/przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraels

PRZY ZAPISIE WPŁATA ZALICZKI W WYSOKOŚCI: 1500 zł

Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe – BV
 Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226