MEKSYK + ACAPULCO

MEKSYK + ACAPULCO

Program

Dzień 1: 06.02.2020

Spotkanie na lotnisku. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą Świętą w kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa biletowo bagażowa i wylot w kierunku Meksyku na pokładzie samolotu obiad, zimne i cieple napoje. Przylot do miasta Meksyk. Odprawa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja. Nocleg w mieście Meksyk.

Dzień 2: 07.02.2020

Śniadanie. Przejazd do centrum miasta zwiedzanie placu Zocalo - główny plac miejski, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitucion Część dalsza zwiedzania - Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera. Nawiedzenie Katedry Metropolitańskiej. Msza święta dla całej grupy w jednej z kaplic Katedry. Zwiedzanie Muzeum Antropologii. Pod koniec dnia przejazd do Xochimilco z obiadokolacją na łodzi przy muzyce Mariachis. Powrót do hotelu.

Dzień 3: 08.02.2020

Śniadanie. Plac Trzech Kultur miejsce gdzie Jana Diego zdawał relacje z objawień Biskupowi Zumarraga. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Nawiedzenie i zapoznanie się z Sanktuarium – kompleks Bazyliki Najświętszej Marii Panny, dawna Bazylika a dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się Tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek wzniesionych na które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną „Ofiarowanie" Kaplica DER CERRITO, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na osobistą modlitwę oraz Mszę Świętą dla całej grupy w jednej z kaplic Bazyliki. Przejazd do Teotihuacan największego prekolumbijskiego miasta Mezoameryki gdzie znajdują się Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami na ścianach jedyna budowla która zachowała oryginalną dekorację z czasów prekolumbijskich. Obiadokolacja przy Piramidach. Nocleg w mieście Meksyk.

Dzień 4: 09.02.2020

Śniadanie. Przejazd do Tenango del Aire. Miejsce misji polskich Palotynów. Msza święta. Spotkanie z księżmi i poznanie historii misji. Przejazd do Oaxaca. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5: 10.02.2020

Śniadanie. Zwiedzanie prehiszpańskiej stolicy Monte Alban – słynącej z płaskorzeźb Tancerzy i grobowców, miasto położone na wzgórzu z widokiem na miasto Oaxaca. Przejazd do Mitla – Pałac Gubernatora ze słynna dekoracja geometryczna Greki. Wizyta na rynku rzemiosła lokalnego. Najstarsze i największe drzewo z rodziny sekwoi w Tule, które ma ponad 2000 lat. Teotitlan słynącego z warsztatów tkackich i produktów z wełny naturalnie barwionych. Tego dnia również wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódka agawowa z robakiem, poznanie produkcji. Obiad w restauracji lokalnej - szwedzki stół. Nocleg w hotelu.

Dzień 6: 11.02.2020

Śniadanie. Zwiedzanie centrum Oaxaca – Katedra, Kościół Santo Domingo z piękną barokową dekoracją, hala targowa miejscowy folklor, fabryka czekolady. Przejazd w kierunku Puebla postój w Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Mezoameryki na której Hiszpanie wybudowali kościół. Przejazd do Tonantzintla słynącego z kościoła wybudowanego przez Indian w stylu barokowym, zachwyca kolorami i ogromną ilością dekoracji. Dojazd do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum miasta. Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej. Msza Święta. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7: 12.02.2019

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa - jedna z najpiękniejszych jaski słynnych z form skalnych ukształtowanych przez krople wody – sala koncertowa, gdzie śpiewał, miedzy innymi, Placido Domingo. Wizyta w sklepie i warsztacie srebra. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 8: 13.02.2020

Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – Plac Główny, kościół barokowy Santa Prisca . Msza Święta w kościele św. Pryski. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive od obiadu.

Dzień 9: 14.02.2020

Śniadanie. Acapulco – słynne kurort z lat 70, położony nad Zatoka św. Lucji miasto zyskało sławę w latach 60 i 70 ulubione miejsce aktorów, polityków amerykańskich. Znane z nocnego życia, słynne Quebrada skoki do wody z wysokości do 30 metrów. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

Dzień 10: 15.02.2020

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Wieczorem przejazd na skoki Quebrada. Nocleg.

Dzień 11: 16.02.2020

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg.

Dzień 12: 17.02.2020

Śniadanie. Przejazd do Vista Hermosa – Hacjenda, która należała do Korteza – produkowała trzcinę cukrową. Zwiedzanie hacjendy i jej piwnic. Msza Święta w kaplicy na terenie hacjendy. Obiad w hacjendzie. Przejazd do miasta Meksyk (jeśli czas pozwoli pożegnamy się z Guadalupe) Transfer na lotnisko odlot do PolskI.

Dzień 13: 18.02.2020

Powrót do kraju. Zakończenie Pielgrzymki.


Ważne informacje

- W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.

- W zależności od miejscowych uwarunkowań  lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.  

-  W przypadku decyzji władz o zamknięciu Pałacu Narodowego – aktualnej siedziby urzędowania Prezydenta punkt ten może zostać niezrealizowany.