ZIEMIA ŚWIĘTA

WEEKEND MAJOWY - na zapytanie

ZIEMIA ŚWIĘTA

Program

Dzień 1: 27/28.04.2020

Zbiórka na lotnisku 27.04.2020 - o 21.30. 21.50 - odprawa lotniskowa,  28.04.2019 – 00.50 - Odlot do Izraela – Tel Awiw.  05.25 - lądowanie w Tel Awiwie. Odbiór bagaży. Następnie przejazd do Betlejem, zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna,. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Dalsze zwiedzanie- Pole Pasterzy.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2: 29.04.2020

Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho.  Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Miejsce Chrztu św. Nad rzeką Jodran. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój na Pustyni Judzkiej - widok na klasztor WADI QELT. Przejazd nad Morze Martwe  z możliwością kąpieli.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3: 30.04.2020

Po przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Wyjazd autokarem do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: 01.05.2020

Po śniadaniu wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Rejs po jeziorze Galilejskim.  Możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra – dodatkowo płatne ok. 20 usd. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 5: 02.05.2020

 Po śniadaniu zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Przejazd w kierunku Hajfy. Góra Karmel. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: 03.05.2020

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Cezarei . Cezarea Nadmorska została założona w 20 r. p.n.e. przez króla Judei Heroda Wielkiego na terenie dawnej osady helleńskiej - Wieży Stratona. Była kiedyś jednym z ważniejszych portów morskich - pełniła podobną rolę do współczesnego portu w Hajfie.   Czas na plażowanie i odpoczynek nad Morze Śródziemnym . Powrót do Betlejem . 

 

Dzień 7: 04.05.2020

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii – grób Łazarza.  Przejazd  na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa - odnowienie przyrzeczeń Chrztu św.  Przejazd  do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: 05.05.2020

Po śniadaniu przejazd do Tel Awiwu, Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd na lotnisko.  21.15 - Wylot z Izraela do Krakowa. Zakończenie Pielgrzymki.

Ważne informacje

• Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.

• W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.

• Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.

• W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

• Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.