GRUZJA I ARMENIA

Opieka duchowa - Ks. Krzysztof Orzeł

GRUZJA I ARMENIA

Program

Dzień 1: 01.06.2021

Około godziny 20.00 spotkanie na lotnisku w Warszawie. (Przy większej ilości chętnych istnieje możliwość zorganizowania transportu na lotnisko). Wylot z Lotniska Chopina o godzinie 22.20. Lądowanie na lotnisku w Erywaniu 2.06.2021. o godz. 03.45 czasu lokalnego. Przejazd  do hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 2: 02.06.2021

Śniadanie w hotelu. Msza święta  w kościele katolickim. Erywań City Tour - plac Republiki, Kaskada–symbol miasta, budynek Parlamentu, pałac Prezydencki, opera. Zwiedzanie  Muzeum Rękopisów Matenadaran. Przejazd do Eczmiadzyn - stolicy kościoła ormiańskiego  i siedziby Patriarchy Armenii. Kościół św. Rypsyme z VII wieku, Katedra - najstarsza w Armenii, ufundowana w 301, zabytek z Listy UNESCO. Powitalna kolacja z winem w typowej, ormiańskiej restauracji. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 3: 03.06.2021

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Khor Virap - kościół św. Grzegorza Oświeciciela – założyciela Kościoła Ormiańskiego. Widok na górę Ararat, o której wspomina  już pierwsza księga Starego Testamentu jako miejsce w którym osiadła Arka Noego. Następnie klasztor Noravank- klasztor pochodzący z XIII wieku. Msza Święta w Noravank. Obiad w wiosce Areni i degustacja miejscowego wina. Powrót do Erywania.  Nocleg.

Dzień 4: 04.06.2021

Śniadanie w hotelu. Msza święta w kościele katolickim.  Wizyta na targu rękodzieła (Wernisaż) i na targu owoców. Przejazd do jedynej świątyni pogańskiej na terenie Armenii – Garni, pogańskiej świątyni boga Mitry – usytuowana na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie zwiedzimy kompleks klasztorny Geghard z Listy UNESCO. Obiadokolacja w jednym z domów w wiosce. Degustacja pysznych potraw domowej roboty, lokalne owoce. Przejazd nad Jezioro Sewan. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 05.06.2021

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie świątyni Sewanawank  (IX w.) Czas wolny nad Jeziorem Sewan. Później zwiedzimy znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztor Haghpat (X-XIII ww.). Msza święta  w Haghpat. Obiadokolacja . Odprawa celno-paszportowa. Zmiana przewodnika. Przejazd do Tbilisi na nocleg.

Dzień 6: 06.06.2021

Śniadanie w hotelu. Msza święta w kościele katolickim. Tbilisi City Tour: świątynia Metechi z XIII w. leżąca na skale nad rzeką Mtkvari. Wejście na starożytną twierdzę Narikala (IV w.) wznoszącą się nad Tbilisi z pięknym widokiem na miasto. Zwiedzanie Synagogi; Wizyta w katedrze Sioni (VI-VII ww.). Przechowuje się w niej najcenniejszy gruziński skarb - krzyż patronki państwa, świętej Nino, dzięki której Gruzja stała się krajem chrześcijańskim. Na trasie spaceru po Starym Mieście zwiedzimy najstarszy kościół w Tbilisi Anczyschati (VI w.). Przejazd Al. Rustawelego. (Dodatkowo płatne – Muzeum Narodowe – 5 $ na osobę). Przejazd do Mccheta, pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 07.06.2021

Śniadanie w hotelu. Msza święta w kościele katolickim. Odwiedzimy katedrę Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji - wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr Dżwari.  Są to zabytki znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Gudauri. Po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 08.06.2021

Śniadanie w hotelu. Msza święta w hotelu. Przejazd do miejscowości Kazbegi/Stepancminda. Wjazd busami terenowymi do świątyni Gergeti  pw. Trójcy Świętej. (wliczone w cenę wyjazdu) na szczyt góry, do zabytkowego kościoła Gergeti z XIV wieku, który stoi na wysokości 2170 m n.p.m. Stąd rozciąga się widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Przejazd do Tbilisi. Wieczorem uroczysta pożegnalna obiadokolacja wraz z pokazem folklorystycznym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 09.06.2021

Śniadanie w hotelu. Msza święta  w kościele katolickim. Wyjazd do regionu – Kachetia. Zwiedzimy klasztor Bodbe, gdzie znajduje się grób patronki Gruzji, św. Nino, która w IV wieku nawróciła Gruzję na chrześcijaństwo. Później zwiedzimy otoczoną wielkim murem miejscowość Signagi. Położona na wzgórzu miejscowość, w środku winnej równiny, oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Degustacja wina (wliczona w cenę). Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: 10.06.2021

Wylot do Polski o godzinie  04.55 czasu lokalnego. Przylot do Polski o godzinie 06.40.

Ważne informacje

Dodatkowe ubezpieczenia

- od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego -160 zł, od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych - 320 zł

- Przygotowana dla grupy 25 osób. 

  Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro Podróży Beskidvision spółka jawna S. Rusin, I. Kaczmarczyk ul. Kopernika 2, 34 – 300 Żywiec ,  Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego nr: 1226