Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka do Włoch

Program

Dzień 1: Wyjazd do Włoch - 29.06.2018

Zbiórka w godzinach nocnych. Przejazd do Włoch. Podróż przez Czechy i Austrię do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Werony. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Jezioro Garda, Sirmione - 30.06.2018

Przejazd nad Jezioro Garda, spacer po urokliwym miasteczku Sirmione - określanym jako Perła Jeziora Garda. Wypoczynek nad Jeziorem Garda. Przejazd do hotelu w Montecattini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Cinque Terre - 01.07.2018

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Cinque Terre - fragmentem mało znanego, urwistego wybrzeża Liguryjskiego z turkusową wodą, rudymi skałami i ślicznymi miasteczkami kaskadowo zbudowanymi na skałach. Urzekająca architektura wciętych w klify kolorowych wiosek, unikalny krajobraz sprawił, iż to wszystko zostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego. Przejazd z La Spezzi pociągiem. Odwiedziny w dwóch miejscowościach należących do kompleksu Cinque Terre (Pięć Ziem - w rzeczywistości: pięć wiosek): Manaroli oraz Vernazzy (Msza św.). Powrót do La Spezzi. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dla chętnych rejs statkiem - ok 3,5 godziny wokół pięknych miasteczek Cinque Terre. Romantyczne widoki i bujna śródziemnomorska przyroda. Koszt ok. 30 euro.

Dzień 4: Zwiedzanie Lukki i Pizy - 02.07.2018

Śniadanie a po nim wyprawa do Lukki, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Następnie przejazd do Pizy - miasta położonego nad rzeką Arno, o niepowtarzalnym klimacie. Zwiedzanie zabytków przy przepięknym Placu Cudów - Krzywą Wieżę, katedrę Santa Maria Assunta i Baptysterium. Przejazd nad Jezioro Bracciano. Odpoczynek, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5: Zwiedzanie Watykanu i Rzymu - 03.07.2018

Śniadanie, przejazd na Watykan. Przejście na Plac św. Piotra. Udział w Audiencji u Ojca Świętego (w przypadku nieobecności Papieża na Watykanie, realizowany będzie program zwiedzania). Następnie zwiedzanie Rzymu. To miasto z niezwykle bogatą architekturą: starożytnymi budowlami, średniowiecznymi kościołami, renesansowymi pałacami. Zwiedzanie Rzymu barokowego z przewodnikiem miejscowym.

Dzień 6: Zwiedzanie Watykanu i Rzymu c.d. - 04.07.2018

Po śniadaniu wyjazd do Watykanu. Wizyta w Bazylice Św. Piotra. Modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Zwiedzanie Rzymu Antycznego - Koloseum, Forum Romanum, Kapitol. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Zwiedzanie Casci i Asyż - 05.07.2018

Po śniadaniu udamy się do Casci. Nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Czas na własną modlitwę. Przejazd do Asyżu. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. Franciszka i św. Klary. Spacer po mieście do Bazyliki św. Franciszka. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: San Marino - 06.07.2018

Wczesne śniadanie. Przejazd do San Marino - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Zwiedzanie miasta. Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w stronę Polski.

Dzień 9: Powrót do kraju - 07.07.2018

Powrót do kraju w godzinach południowych.

Ważne informacje

Dodatkowe ubezpieczenie:

  • od chorób przewlekłych - 55 zł,
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego - 70 zł,
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych - 140 zł.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna