PIELGRZYMKA DO WŁOCH ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II

z Mszą Św. przy Grobie św. Jana Pawła II w 100 rocznicę Jego urodzin.

PIELGRZYMKA DO WŁOCH ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II

Program

Dzień 1: 11/12.05.2020

Zbiórka, pakowanie bagaży i  wyjazd  w kierunku Włoch. Przyjazd do hotelu w okolicy Werony.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 13.05.2020

Śniadanie, wyjazd do SANTA MARIA DELLA CORONA. Sanktuarium Maryjne wprost „zawieszone na półce skalnej w alpejskiej grupie Montebaldo niedaleko Werony. To niesamowite miejsce pojawiło się również na szlaku papieża – pielgrzyma św. Jana Pawła II, którą odwiedził  w 1998 roku. Jego modlitwa przed figurą Piety została upamiętniona tablicą, którą do dziś można podziwiać w Sanktuarium. Msza święta. Następnie przejazd w okolice Saint Vincent. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 14.05.2020

Śniadanie, przejazd do DOLINY AOSTY do miejscowości Introd – Les Combes, gdzie odnajdował spokój i regenerował swoje siły Jan Paweł II. Pomiędzy 1989, a 2004 rokiem Jan Paweł II przyjechał do Doliny Aosty na letni wypoczynek aż 10 razy i to właśnie tutaj spędził swoje ostatnie wakacje. Spacer po Les Combes, odwiedziny w  Muzeum Jana Pawła II “Maison Musée Jean Paul II”, które położone jest obok budynku, w którym mieszkał papież podczas swoich pobytów w Dolinie Aosty. Następnie przejdziemy śladami JP2 czyli szlakiem górskim z Les Combes (1333 m) do Croux de Bouque (1720 m), czyli na wzgórze na które papież wspiął się 17 lipca 1989 roku, a na którym kilka lat temu na jego cześć postawiono drewniany krzyż.  Uwaga !Przejście tego odcinka szlaku zajmuje około godziny, należy przygotować się na przewyższenie ok. 400 m.  Przejazd do hotelu w okolicy Turynu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 15.06.2020

Śniadanie. Przejazd do TURYNU, który był kilkakrotnie odwiedzany przez papieża Polaka.  Odwiedzimy Katedrę Św. Jana Chrzciciela znaną z przechowywanego w jej bocznej kaplicy Całunu Turyńskiego przed którym modlił się Jan Paweł II w czasie swoich wizyt w Turynie. Msza święta. Czas na modlitwę, a następnie spacer po Turynie. Wyjazd na nocleg do Montecatini Terme. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: 16.05.2020

Śniadanie, następnie przejazd  do SIENY, nawiedzenie kościoła Dominikanów  z relikwiami św. Katarzyny, Msza święta, przejście do Katedry oraz na plac miejski, krótki spacer po mieście. Przejazd na nocleg do Rzymu.Obiadokolacja

Dzień 6: 17.05.2020

MSZA ŚWIĘTA POD PRZEWODNICTWEM PAPIEŻA FRANCISZKA W RAMACH PIELGRZYMKI NARODOWEJ OGŁOSZONEJ PRZEZ EPISKOPAT POLSKI.

 Przejazd na zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO .  Odwiedzimy również BAZYLIKĘ ŚW. JANA NA LATERANIE, gdzie w każdy Wielki Czwartek Jan Paweł II przybywał, aby poświęcić oleje krzyżma św. Każdego roku w tej bazylice dokonywał święceń kapłańskich. Przejście na Scala


Dzień 7: 18.05.2020

Wczesne śniadanie lub pakiet śniadaniowy.  

Przejazd do WATYKANU – Msza święta u Grobu Świętego Jana II,  w 100-tną rocznicę Jego urodzin.

Następnie zwiedzanie Bazyliki św. Piotra i Muzeów Watykańskich.  Opcjonalnie : zwiedzanie Ogrodów Watykańskich, po których niegdyś spacerował Jan Paweł II.  Koszt biletu to 24 euro. Warunek konieczny : zgłoszenie udziału do 18.03.2020.  

 

W ten dzień zwiedzimy również SANTA MARIA MAGGIORE , gdzie św. Jan Paweł II rokrocznie bywał 8 grudnia, w dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.


Dzień 8: 19.05.2020

Śniadanie a następnie przejazd do CASTEL GANDOLFO – letniej rezydencji papieży, leżące przy wulkanicznym jeziorze Albano, gdzie niejednokrotnie odpoczywał Jan Paweł II i Benedykt XVI. Spacer po ogrodach, czas wolny. Przejazd do MENTORELLA , gdzie znajduje się  Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej– jednego  z ulubionych miejsc wypoczynku, modlitwy i kontemplacji  św. Jana Pawła II. Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicy Asyżu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: 20.05.2020

Śniadanie a następnie zwiedzanie ASYŻU - miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch.  Bazylika św.  Franciszka, modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta.  Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej oraz znajdującej się wewnątrz - Porcjunkuli.  Wyjazd w stronę Polski.

Dzień 10: 21.05.2020

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach przedpołudniowych.

Opis

Opieka duchowa - Ks. Krzysztof Orzeł

Na zapytanie

Ważne informacje

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

- od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania nagłego -90  zł 

-  od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania na chorobę przewlekłą – 180 zł  

 Organizatorem Pielgrzymki jest: 

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe Beskidvision Sp. Jawna S. Rusin i I. Kaczmarczyk  

34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2, 

Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226