ZIEMIA ŚWIĘTA

FERIE - MAŁOPOLSKA

ZIEMIA ŚWIĘTA

Program

Dzień 1: 18.02.2021

Zbiórka w parafii. Przejazd na lotnisko w Krakowie/Pyrzowicach. Rozpoczęcie odprawy, wylot do TEL AWIWU.  Lądowanie na lotnisku w Tel Awiwie. Po odebraniu bagażu przejazd na zwiedzanie starożytnego portu JAFFA, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd do Betlehem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 19.02.2021

Po śniadaniu przejazd do BETANI – grób Łazarza.  Zwiedzanie BETLEHEM. Nawiedzenie Bazyliki  Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą  Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas   wolny.  Przejazd na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3: 20.02.2021

Po śniadaniu przejazd do BETANI – grób Łazarza.  Zwiedzanie BETLEHEM. Nawiedzenie Bazyliki  Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą  Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas   wolny.  Przejazd na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: 2`1.02.2021

Wyjazd autokarem do CEZAREI NADMORSKIEJ . Przejazd w kierunku HAJFY. Góra Karmel, ogród Bahaitów – widok z zewnątrz . Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w KANIE GALILEJSKIEJ. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.  Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

Dzień 5: 22.02.2021

Po śniadaniu zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, KAFARNAUM – dom św. Piotra, TABGA – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Lunch -  ryba św. Piotra( w cenie), oraz rejs po jeziorze Galilejskim. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: 23.02.2021

Po śniadaniu przejazd  na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa - Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho.  Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Postój na Pustyni Judzkiej - widok na klasztor WADI QELT.  Przejazd nad Morze Martwe  z możliwością kąpieli.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: 24.02.2021

Po śniadaniu  Przejazd  do JEROZOLIMY: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit - miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Ważne informacje

Informacje dodatkowe: 1. Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.

2. Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.

3. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

4. Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

5. Cena jest uzależniona od ceny biletów lotniczych.  Potwierdzana w momencie zawarcia umowy- zgłoszenia.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego .

 Organizatorem Pielgrzymki jest: Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe Beskidvision Sp. Jawna S. Rusin i I. Kaczmarczy