Grecja i Włochy - Rekolekcje w drodze 2018

Grecja i Włochy - Rekolekcje w drodze 2018

Program

Dzień 1: Wyjazd z Tarnowa - 24.06.2018

Wyjazd z Tarnowa koło północy, przejazd autokarem w kierunku Słowacji. Postój w restauracji - możliwość wykupienia posiłku za 5-8 euro. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w Serbii.

Dzień 2: Zwiedzanie Kawali - 25.06.2018

Po śniadaniu przejazd do Grecji. Zwiedzanie (Neapoli), obecnej Kawali - to miasto było pierwszym miejscem na kontynencie europejskim gdzie św. Paweł postawił swoją stopę. Msza Święta. Wizyta w porcie i na starówce w Kawali. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Filippii i Saloniki - 26.06.2018

Następnie jedziemy do Filippii - miejsca gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie - Lidię. W tym miejscu został wybudowany kościół pod wezwaniem św. Lidii. Msza święta podczas, której będą odnowione sakramenty chrztu świętego. Po mszy zwiedzanie starożytnych miejsc, pozostałości wczesnochrześcijańskich, takich jak miejsce więzienia świętego Pawła. Przejazd do Salonik - miasta, w którym św. Paweł spędził 3 tygodnie. Krótkie zwiedzanie miasta w tym najważniejszego dla naszej pielgrzymki zabytku Salonik - kościoła św. Demetriusza z V wieku. Msza św. w kościele polskim. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Werii i Meteory - 27.06.2018

Wczesne śniadanie. Przejazd do Werii, czyli dawnego Berea, zwiedzanie miasta - z Bramą Apostoła Pawła. Dalszy przejazd na południe. Zwiedzanie Meteorów, wiszących klasztorów. Niesamowite cuda natury - klasztory zawieszone między niebem, a ziemią w których toczy się życie monastyczne od średniowiecza. Przejazd do Kalambaki. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Delfy - 28.06.2018

Po śniadaniu przejazd do Delf. Zwiedzanie: świątynia Apollina (miejsce gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych), Omfalos - pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Spacer po Arachowej. Przejazd do hotelu obiadokolacja.

Dzień 6: Ateny - 29.06.2018

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Aten. Następnie zwiedzanie Akropolu, wzgórza Areopagu - na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach, pasażu Ermou - sercu Aten. Spacer po Place - urokliwej starej dzielnicy z mnóstwem tawern, sklepików, wąskich uliczek i zaułków, z pięknymi widokiem na oświetlony Akropol. Czas wolny. Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Aeoropagity. Świątyni tej Papież Jan Paweł II ofiarował kielich mszalny w czasie swojej pielgrzymki do Grecji 4 maja 2001 roku.

Przejazd do hotelu. Wieczorne wyjście na "wieczór grecki". Obiadokolacja i nocleg w Atenach.

Dzień 7: Korynt, Nafplio, Epidauros - 30.06.2018

Śniadanie, wyjazd do Koryntu - miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu. Kto z nas nie zna 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie. Odczytanie pięknego Hymnu do miłości. Msza św. Przejazd do Nafplio, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli. Przyjazd do Epidaurosu, zwiedzanie starożytnego teatru akustycznego. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Podróż do Włoch - 01.07.2018

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Około 1300 wyjazd do Patras. Wieczorem zaokrętowanie na promie (2-3 godziny wcześniej), wypłynięcie ok. godz. 1700. Obiadokolacja. Całonocna podróż morska do Włoch.

Dzień 9: Bari i okolice Neapolu - 02.07.2018

Śniadanie (na słodko). Przypłynięcie do Włoch do Bari i nawiedzenie słynnej Katedry, w której spoczywają św. Mikołaj oraz królowa Bona. Przejazd w okolice Neapolu. Krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 10: Pompeje - 03.07.2018

Po śniadaniu zwiedzanie Pompei - nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej, uczestnictwo we Mszy św., nawiedzenie relikwii bł. Bartolo Longo - pierwszego apostoła nowenny pompejańskiej. Po mszy będzie czas na indywidualną modlitwę przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Pompejańskiej. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11: San Giovanni Rotondo, Vieste, Gargano - 04.07.2018

Zwiedzanie San Giovanni Rotondo. Msza Św. w Bazylice Matki Bożej Łaskawej, Kościół Antyczny. Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio - zwiedzanie obiektów związanych z Ojcem Pio. Przejazd do Vieste. Wypoczynek na plażach półwyspu Gargano. Wieczorny program modlitewny w Sanktuarium Ojca Pio. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12: Góra Gargano, Loreto - 05.07.2018

Przejazd na Górę Gargano do sanktuarium św. Michała Archanioła - Monte Sant’ Angelo. Modlitwa w grocie - miejscu objawień Archanioła. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Przejazd do Loreto. W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa - Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Nawiedzimy również Cmentarz Żołnierzy Polskich, którzy polegli podczas II Wojny Światowej w regionie Marche. Msza Święta. Przejazd do hotelu.

Dzień 13: Wyjazd do Polski - 6-7.07.2018

Po śniadaniu, wyjazd do Polski. Powrót w godzinach nocnych dnia następnego.

Ważne informacje

Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne. Wieczór Grecki - 30 euro.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna