BUŁGARIA, SERBIA, RUMUNIA

BUŁGARIA, SERBIA, RUMUNIA

Program

Dzień 1: 04.06.2021

Zbiórka uczestników wyjazdu, przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Po przyjeździe panorama serbskiej stolicy – Belgradu, zwiedzanie cerkwi św. Sawy, jednej z największych prawosławnych świątyń na świecie, następnie rozległa, twierdza Kalemegdan z pięknym widokiem na Sawę i Dunaj. Zakwaterowanie w hotelu w Belgradzie. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 2: 05.06.2021

Po śniadaniu, przejazd do średniowiecznej twierdzy Golubac, która znajduje  się przy wejściu do Parku Narodowego Djerdap. Miejsce to jest szczególnie ważne dla Polaków, gdyż właśnie tutaj zginął nasz najsłynniejszy rycerz -  Zawisza Czarny. Następnie, podczas postoju przy punkcie widokowym na wody Dunaju, możliwość degustacji serbskich przysmaków w eko-wiosce  Kapetan Miśin Breg (~10 €/os.). Rejs statkiem po Dunaju w Żelaznych Wrotach.  Zobaczymy największą skalną rzeźbę w Europie - legendarnego wodza Daków, Decebala oraz Tablicę Trajana, upamiętniającą budowę drogi w przełomie Dunaju w II w n.e. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Przejazd do Bułgarii i wizyta w Monastyrze Rylskim.

Rylski Monastyr
Położony jest w górach Riła, 1147 m n.p.m, ok. 120 km na południe od Sofii.
Monastyr Rylski jest jednym
z najbardziej interesujących obiektów w Bułgarii, jednym z najpiękniejszych
 i z pewnością jednym z najbardziej znanych. Jest duchową stolicą Bułgarii
tak jak w Polsce Jasna Góra. W 1983 monastyr Rylski został wpisany
na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przejazd do Sofii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: 07.06.2021

Po śniadaniu, panorama bułgarskiej stolicy. W Sofii zobaczymy między innymi sobór Aleksandra Newskiego stojący na ogromnym placu oraz pobliską cerkiew św. Zofii, patronki miasta, rotundę św. Jerzego, meczet Bania Baszi. Następnie przejazd do Plovdiv i zwiedzanie Starówki. Płovdiv ,to miasto położone na 7 wzgórzach nad rzeką Maricą w centrum Niziny Górnotrackiej. W 2019 miasto było Europejską Stolicą KulturyPrzejazd na wybrzeże Morza Czarnego, zakwaterowanie w hotelu w Słonecznym Brzegu. Obiadokolacja. Nocleg.

Hotel w Słonecznym Brzegu z opcją all inclisive

Dzień 5: 08.06.2021

Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.

Dzień 6: 09.06.2021

Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.

BUŁGARSKI WIECZÓR w Złotej Beczce
~19:00 – zwiedzanie skansenu, w którym obejrzeć można zabytkowy dom oraz bułgarskie rękodzieła.
20:00 - rozpoczęcie programu rozrywkowego
i animacyjnego, kolacja połączona z nieograniczoną degustacją wina białego i czerwonego.
21:30 – Taniec Nestanyra – na rozżarzonych węglach. 22:00 – wspólna bałkańska zabawa w rytmach całej Europy.
23:00 – zakończenie wieczoru i powrót do hotelu       

Dzień 7: 10.06.2021

Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.

Popołudniowe zwiedzanie Nessebaru. Jedno z najpiękniejszych miast bułgarskiej riwiery, którego starówka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Dzień 8: 11.06.2021

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd do Rumunii. Panorama rumuńskiej stolicy - Bukaresztu: Plac Rewolucji, Dzielnica Rządowa ze słynnym na całym świecie Pałacem Parlamentu, Plac Rewolucji, aleja Bulevardul Unirii, Stare Miasto z ulicą Lipscani. Przejazd w okolice miasta Sinaia. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9: 12.06.2021

Śniadanie. Następnie wizyta w miejscowości Sinaia, gdzie znajduje się słynny pałac Peles, XIX-w. rezydencja pierwszej rumuńskiej pary królewskiej - Karola I i Elżbiety zu Wied. Obiekt łączący w sobie niemiecką estetykę i włoską elegancję. Następnie wizyta w miejscowości Prejmer, gdzie znajduje się jeden z charakterystycznych dla tego regionu kościołów warownych (UNESCO). Przejazd do Braszowa - zabytkowe centrum miasta, rynek, ratusz, „Czarny Kościół”, uliczka Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10: 13.06.2021

Po śniadaniu, przejazd przez Karpaty Południowe do miejscowości Bran i wizyta w średniowiecznym zamku.
Dzięki książce Brama Stokera Zamek Bran uchodzi za siedzibę księcia wampirów Draculi. Następnie przejazd do Sybina, zwiedzanie Starówki, jednego z najstarszych rumuńskich miast, z pięknymi gotyckimi i renesansowymi kamieniczkami, kościołem ewangelickim z przełomu XIV i XV wieku, domem kapituły z XIV w., mostem Kłamców, przejście do tzw. dolnego miasta – spacer wąskimi, krętymi uliczkami z podcieniami i arkadami. Miasto cenione jest jako miejsce artystów i poetów,
w 2007 r. pełniło rolę Europejskiej Stolicy Kultury. Następnie nocny przejazd do Polski.

Dzień 11: 14.06.2021

Powrót do miejsc zbiorek w godzinach porannych.

Ważne informacje

Organizatorem Pielgrzymki jest TBP – Beskidvision 
            Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226