Pielgrzymka do Włoch z Pompejami i wizytą u św. Ojca Pio

Pielgrzymka do Włoch z Pompejami i wizytą u św. Ojca Pio

Program

Dzień 1: Wyjazd z Tarnowa - 07.04.2018

Zbiórka w godzinach wieczornych w Tarnowie. Przejazd do Żywca. Msza Święta rozpoczynająca Pielgrzymkę. Wyjazd w kierunku Włoch. Nocny przejazd.

Dzień 2: Przejazd przez terytorium Austrii, Włoch - 08.04.2018

Całodzienny przejazd przez terytorium Austrii, Włoch. Zakwaterowanie w hotelu w Montecattini Terme - miejscowości uzdrowiskowej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Przejazd do Sieny - 09.04.2018

Śniadanie. Przejazd do Sieny, nawiedzenie kościoła Dominikanów z relikwiami św. Katarzyny, następnie przejście do Katedry oraz na plac miejski, krótki spacer po mieście. Przejazd do Asyżu - miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej oraz znajdującą się wewnątrz - Porcjunkulą. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Watykan - 10.04.2018

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Msza Święta. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Spacer po Rzymie Barokowym: Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Watykan - 11.04.2018

Po śniadaniu Msza Święta. Przejazd do Watykanu. Udział w audiencji u Papieża Franciszka. (audiencje tylko w przypadku obecności Papieża na Watykanie.). Zwiedzanie Rzymu Antycznego. Następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 6: Pompeje - 12.04.2018

Śniadanie. Przejazd do Pompei - nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej, Msza święta.Opcjonalnie: zwiedzanie wykopalisk z miejscowym przewodnikiem - koszt ok. 20 euro. Przejazd do Neapolu. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: Półwysep Garganow - 13.04.2018

Śniadanie. Przejazd na Półwysep Gargano. Przejazd na plażę w okolicy Mattinaty. Spacer po plaży. Odpoczynek. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Msza Święta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: San Giovanni Rotondo, Veste - 14.04.2018

Śniadanie. Zwiedzanie San Giovanni Rotondo. Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio. Przejazd w okolice Vieste. Odpoczynek na plaży. Czas wolny. Przejazd do sanktuarium św. Michała Archanioła - Monte Sant’Angelo. Modlitwa w grocie - miejscu objawień Archanioła. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Msza Święta w Monte Sant’Angelo. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo.

Dzień 9: Lanciano, Manopello - 15.04.2018

Przejazd do Lanciano - miejsca Cudu Eucharystycznego. Msza Święta. Po śniadaniu przejazd do Manopello, miasteczka z kilkusetletnim kościółkiem Kapucynów. To w nim, od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo - Cudowne Oblicze. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: Loreto, San Marino - 16.04.2018

Po śniadaniu przejazd do Loreto. W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa - Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Nawiedzimy również Cmentarz Żołnierzy Polskich, którzy polegli podczas II Wojny Światowej w regionie Marche. Msza Święta. Przejazd do San Marino - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Zwiedzanie miasta. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11: Padwa i powrót do Polski - 17.04.2018

Śniadanie, Przyjazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego, Msza Święta. Przy bazylice znajduje się Kaplica Relikwii, w której w kryształowych relikwiarzach pielgrzymi mogą oglądać relikwie św. Antoniego. Przejazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

Ważne informacje

  • od chorób przewlekłych - 50 zł 
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego - 75 zł 
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych - 150 zł

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna