WŁOCHY - ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II

WŁOCHY - ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II

Program

Dzień 1: 11.09.2021

Zbiórka, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Włoch. Przyjazd do hotelu w okolicy Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 12.09.2021

Śniadanie, wyjazd do SANTA MARIA DELLA CORONA. Sanktuarium Maryjne wprost „zawieszone na półce skalnej w alpejskiej grupie Montebaldo niedaleko Werony. To niesamowite miejsce pojawiło się również na szlaku papieża – pielgrzyma św. Jana Pawła II, którą odwiedził w 1998 roku. Jego modlitwa przed figurą Piety została upamiętniona tablicą, którą do dziś można podziwiać w Sanktuarium. Msza święta. Następnie przejazd w okolice Saint Vincent. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 13.09.2021

Śniadanie, przejazd do DOLINY AOSTY do miejscowości Introd – Les Combes, gdzie odnajdował spokój i regenerował swoje siły Jan Paweł II. Pomiędzy 1989, a 2004 rokiem Jan Paweł II przyjechał do Doliny Aosty na letni wypoczynek aż 10 razy i to właśnie tutaj spędził swoje ostatnie wakacje. Spacer po Les Combes, odwiedziny w Muzeum Jana Pawła II “Maison Musée Jean Paul II”, które położone jest obok budynku, w którym mieszkał papież podczas swoich pobytów w Dolinie Aosty. Następnie przejdziemy śladami JP2 czyli szlakiem górskim z Les Combes (1333 m) do Croux de Bouque (1720 m), czyli na wzgórze na które papież wspiął się 17 lipca 1989 roku, a na którym kilka lat temu na jego cześć postawiono drewniany krzyż. Uwaga !Przejście tego odcinka szlaku zajmuje około godziny, należy przygotować się na przewyższenie ok. 400 m. Przejazd do hotelu w okolicy Turynu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 14.09.2021

Śniadanie. Przejazd do TURYNU, który był kilkakrotnie odwiedzany przez papieża Polaka. Odwiedzimy Katedrę Św. Jana Chrzciciela znaną z przechowywanego w jej bocznej kaplicy Całunu Turyńskiego przed którym modlił się Jan Paweł II w czasie swoich wizyt w Turynie. Msza święta. Czas na modlitwę, a następnie spacer po Turynie. Wyjazd na nocleg do Montecatini Terme. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: 15.09.2021

Śniadanie, następnie przejazd do SIENY, nawiedzenie kościoła Dominikanów z relikwiami św. Katarzyny, Msza święta, przejście do Katedry oraz na plac miejski, krótki spacer po mieście. Przejazd na nocleg do Rzymu. obiadokolacja.

Dzień 6: 16.09.2021

MSZA ŚWIĘTA . Przejazd na zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO . Odwiedzimy również BAZYLIKĘ ŚW. JANA NA LATERANIE, gdzie w każdy Wielki Czwartek Jan Paweł II przybywał, aby poświęcić oleje krzyżma św. Każdego roku w tej bazylice dokonywał święceń kapłańskich. Przejście na Scala Santa.

Dzień 7: 17.09.2021

Wczesne śniadanie lub pakiet śniadaniowy. Następnie zwiedzanie Bazyliki św. Piotra i Muzeów Watykańskich. Opcjonalnie : zwiedzanie Ogrodów Watykańskich, po których niegdyś spacerował Jan Paweł II. Koszt biletu ok 30 euro. Warunek konieczny : zgłoszenie udziału do 30.05.2021. 

W ten dzień zwiedzimy również SANTA MARIA MAGGIORE , gdzie św. Jan Paweł II rokrocznie bywał 8 grudnia, w dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: 18.09.2021

Śniadanie, a następnie przejazd do CASTEL GANDOLFO – letniej rezydencji papieży, leżące przy wulkanicznym jeziorze Albano, gdzie niejednokrotnie odpoczywał Jan Paweł II i Benedykt XVI. Spacer po ogrodach, czas wolny. Przejazd do MENTORELLA , gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej– jednego z ulubionych miejsc wypoczynku, modlitwy i kontemplacji św. Jana Pawła II. Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicy Asyżu, obiadokolacja , nocleg.

Dzień 9: 19.09.2021

Śniadanie a następnie zwiedzanie ASYŻU – miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch. Bazylika św. Franciszka, modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej oraz znajdującej się wewnątrz – Porcjunkuli. Przejazd w okolice Rimini. Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: 20.09.2021

Poranny odpoczynek na plaży. Wyjazd ok południa w stronę Polski.

Dzień 11: 21.09.2021

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

Ważne informacje

Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe – BV Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2 Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226