WŁOCHY

WŁOCHY

Program

Dzień 1: 25.06.2021

Godz. 22.00 – ZBIÓRKA W TARNOWIE. Pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Włoch. Przyjazd do hotelu w okolicy Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 26.06.2021

Śniadanie, wyjazd do SANTA MARIA DELLA CORONA. Sanktuarium Maryjne wprost „zawieszone na półce skalnej w alpejskiej grupie Montebaldo niedaleko Werony. To niesamowite miejsce pojawiło się również na szlaku papieża – pielgrzyma św. Jana Pawła II, którą odwiedził w 1998 roku. Jego modlitwa przed figurą Piety została upamiętniona tablicą, którą do dziś można podziwiać w Sanktuarium. Msza święta. Następnie przejazd w okolice Montecattini Terme. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 27.06.2021

Po śniadaniu wyprawa do LUKKI, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Nawiedziemy również sanktuarium św. Gemmy- klasztor Mniszek Pasjonistek, o którego utworzenie Pan Jezus niejeden raz prosił w rozmowach z Gemmą , gdzie Św. Jan Paweł I modlił się we wrześniu 1989 r. Następnie wyjazd do PIZY, gdzie w tym samym roku Św. Jan Paweł II celebrował Mszę świętą. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 28.06.2021

Wczesne śniadanie lub pakiet śniadaniowy. Następnie przejazd do WATYKANU. Msza święta i modlitwa przy Grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. W ten dzień zwiedzimy również SANTA MARIA MAGGIORE , gdzie św. Jan Paweł II rokrocznie bywał 8 grudnia, w dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyjazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 29.06.2021

Śniadanie a następnie przejazd do CASTEL GANDOLFO – letniej rezydencji papieży, leżącej przy wulkanicznym jeziorze Albano, gdzie niejednokrotnie odpoczywał Jan Paweł II i Benedykt XVI. Spacer po ogrodach, czas wolny. Przejazd do MENTORELLA , gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej– jednego z ulubionych miejsc wypoczynku, modlitwy i kontemplacji św. Jana Pawła II. Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicy Asyżu, obiadokolacja , nocleg.

Dzień 6: 30.06.2021

MSZA ŚWIĘTA . Przejazd na zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO . Odwiedzimy również BAZYLIKĘ ŚW. JANA NA LATERANIE, gdzie w każdy Wielki Czwartek Jan Paweł II przybywał, aby poświęcić oleje krzyżma św. Każdego roku w tej bazylice dokonywał święceń kapłańskich. Przejście na Scala Santa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 01.07.2021

Śniadanie, przejazd do CASCIA – nawiedzimy Sanktuarium świętej Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. W dniu 20 maja 2000 roku, z okazji 100. rocznicy kanonizacji św. Rity papież Jan Paweł II wygłosił w Rzymie specjalne przemówienie do przybyłych tam czcicieli Świętej z Cascia. Czas wolny na modlitwę. Następnie przejazd na zwiedzanie ASYŻU – miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch, gdzie wielokrotnie przebywał Św. Jan Paweł II. 7 października 1986 r. Jan Paweł II urzeczywistnił swe pragnienie, zapraszając przedstawicieli głównych religii świata i wyznań chrześcijańskich do Asyżu, aby w wielu językach modlić się o pokój. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 02.07.2021

Śniadanie. Msza Święta w SANTA MARIA DEGLI ANGELI. Wyjazd w stronę Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych 03.07.2021.

Ważne informacje

Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe – BV Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2 Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226