BOŻE CIAŁO W KARYNTII

PIELGRZYMKA DO AUSTRII I SŁOWENII

BOŻE CIAŁO W KARYNTII

Program

Dzień 1: 30.05.2021

Zbiórka w Tarnowie w godzinach wczesno porannych. Przejazd przez Słowację do AUSTRII. Dojazd do miejscowości MILLSTATT AM SEE – uzdrowiskowa miejscowość w malowniczej KARYNTII, położona nad malowniczym Jeziorem MILLLSTATTER SEE nazwanym skarbem Karyntii. Msza Święta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie okolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: 31.05.2021

Śniadanie. Wyjazd w stronę SŁOWENII. Przejazd do JASKINI POSTOJNA – mającej blisko 20 km podziemnych sal i korytarzy ,zwiedzanie.Następnie przejazd nad Jezioro BLED – jezioro polodowcowe w Alpach Julijskich, w północno-zachodniej Słowenii. Zajmuje powierzchnię 1,44 km².Czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Przejazd pod skocznie w PLANICY. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: 01.06.2021

Śniadanie. Przejazd pod największy wodospad w Karyntii - FALLBACH WASSERFALL. Następnie wyjazd niezwykłą drogą MALTA HOCHALMSTRAßE do Doliny Malty – gdzie znajduję się najwyższa zapora wodna w całej Austrii znajduje się na wysokości 1933 m. n.p.m. Ma 200 m. wysokości, 626 m. długości i może pomieścić 200 milionów metrów sześciennych wody. Prowadzi do niej 14,4 km bardzo malowniczej trasy z licznymi wodospadami i wykutymi w skale tunelami. Spacer, czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja . Nocleg.

Dzień 4: 02.06.2021

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Włoch do miejscowości BIBIONE –miasto położone jest na północy Włoch, około 100 km od Wenecji i Werony. Jest jednym z najpopularniejszych kurortów nad Adriatykiem. Posiada plaże - ciągnące się na długości około 10 kilometrów, zachwycające delikatnym piaskiem i pięknym kolorem wody. Plażowanie. Wieczorny powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: 03.06.2021

Śniadanie. UDZIAŁ W TRADYCYJNEJ PROCESJI BOŻEGO CIAŁA NA STATKU na jeziorze  MILLSTÄTTER SEE - Jezioro Millstatt lub Millstaetter o powierzchni 13.3 km² jest drugim co do wielkości jeziorem Karyntii i najgłębszym jeziorem Austrii. Głębokość jeziora dochodzi do 142 m. Po procesji czas wolny (możliwość kąpieli w jeziorze, udział w festynie nad brzegiem jeziora). Powrót o hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: 04.06.2021

Śniadanie. Przejazd na SŁOWENIE  do Narodowego Sanktuarium w PTUJSKIEJ GORZE. Nawiedzenie KOŚCIOŁA MARII DZIEWICY – Msza Święta. Następnie przejazd do LUBLANY - stolicy Słowenii zwanej miastem kłódek. Spacer po historycznym centrum: plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy, kościół Zwiastowania – jeden z symboli miasta, Potrójny Most – jedno z najsłynniejszych dzieł Plečnika, największego architekta Lublany, Kolumnada Plečnika; katedra św. Mikołaja, Pałac Biskupi; ratusz, Most Szewców, Zamek Lublański – doskonały punkt widokowy. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 7: 05.06.2021

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do MARIAZELL – jedno z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego
w Europie Środkowej. Sanktuarium położone jest w Alpach Wschodnich, u podnóża gór Styrii, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich Mater Gentium Slavorum ,zwana także Wielką Matką Łaskawą Austrii i Możną Panią. Msza Święta. Czas wolny. Przejazd do miejsc zbiórek w godzinach nocnych.

Ważne informacje

Dla chętnych:
WYBÓR MIEJSCA W AUTOKARZE – KOSZT 45 ZŁ
( konieczny wcześniejszy kontakt z biurem w celu ustalenia szczegółów)

Cena obowiązuje przy grupie minimum 30 osób.