ZIEMIA ŚWIĘTA

ŚLADAMI JEZUSA

ZIEMIA ŚWIĘTA

Program

Dzień 1: 09/10.07.2021

Spotkanie na lotnisku w Krakowie/Pyrzowicach. Rozpoczęcie odprawy, wylot do TEL AWIWU.  

Dzień 2: 11.07.2021

Po śniadaniu przejazd do BETANI – grób Łazarza.  Zwiedzanie BETLEHEM. Nawiedzenie Bazyliki  Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą  Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas  wolny.  Przejazd na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3: 12.07.2021

Po przejazd autokarem do AIN KAREM, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do JEROZOLIMY: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: 13.07.2021

Wyjazd autokarem do CEZAREI NADMORSKIEJ . Przejazd w kierunku HAJFY. Góra Karmel, ogród Bahaitów – widok z zewnątrz . Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w KANIE GALILEJSKIEJ. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

Dzień 5: 14.07.2021

Po śniadaniu zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, KAFARNAUM – dom św. Piotra, TABGA – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Lunch -  ryba św. Piotra( w cenie), oraz rejs po jeziorze Galilejskim. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: 15.07.2021

Po śniadaniu przejazd  na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa - Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho.  Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Postój na Pustyni Judzkiej - widok na klasztor WADI QELT.  Przejazd nad Morze Martwe  z możliwością kąpieli.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: 16.07.2021

Po śniadaniu  Przejazd  do JEROZOLIMY: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit - miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: 17.07.2021

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Rozpoczęcie odprawy lotniskowej . Wylot z Izraela do Polski. Przylot do Krakowa/Katowic. Zakończenie Pielgrzymki. 

Ważne informacje

 - Paszport musi posiadać ważność minimum 6  miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać  pieczątek libańskich oraz syryjskich.

- Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy  w Ziemi Świętej u pilota.

- Uczestnik zobowiązany jest spełnić warunki wjazdu do kraju wg wytycznych rządu izraelskiego.

-  W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub  godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna  niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze  Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

- Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

-  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi  oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.


Organizatorem Pielgrzymki jest:

Tarnowskie  Biuro Pielgrzymkowe Beskidvision Sp. Jawna S. Rusin i I. Kaczmarczyk,  34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2, Ewidencja organizatorów i pośredników  turystycznych nr 1226