CHORWACKIE PERŁY

CHORWACKIE PERŁY

Program

Dzień 1: 09/10.07.2021

Zbiórka i wyjazd ok. 23.00 w dniu 8.07.2021. Przejazd na Węgry. Postój w KESZTELHY. Symbolem Keszthely jest pałac należący kiedyś do węgierskich Radziwiłłów – rodu Festeticsów. Spacer po posiadłości. Czas wolny nad Balatonem. Dojazd do Marii Bistricy – Chorwackiej Częstochowy. Msza Święta, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: 11.07.2021

Przejazd do SPLITU – największego miasta Dalmacji na wybrzeżu Adriatyku, spacer: Pałac Dioklecjana z przełomu II i III w. n.e., Katedra św. Dujama (biskupa i męczennika, założyciela miasta), świątynia Jowisza przekształcona w chrześcijańskie baptysterium, ratusz miejski, Kościół św. Franciszka, bramy: Srebrna, Złota i Żelazna, pozostałości akweduktu oraz port. Przejazd do Mejdugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: 12.07.2021

Śniadanie. Wejście na górę objawień w Međjugorje – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych. Spotkanie z „LUDŹMI MEDJUGORIA” i wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie. Msza Święta w Tihalinie. Obiadokolacja . Wieczorny program modlitewny.

Dzień 4: 13.07.2021

Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie i dalsza podróż. Przejazd na Riwierę Makarską. Wizyta w VEPRIĆ – chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem. Msza Święta. Przejście do MAKARSKIEJ. ( Spacer ok. 20 minut) . Odpoczynek na plaży. Następnie powrót do Medjugorie, obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornych nabożeństwach.Dzień 5: 14.07.2021

Droga Krzyżowa na Górę Krizevac /dla chętnych/, śniadanie. Przejazd do MOSTARU – zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Następnie przejazd nad wodospady KRAVICE . Powrót na obiadokolację. Udział w międzynarodowej Mszy Świętej oraz wieczornych nabożeństwach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 15.07.2021

Śniadanie, wykwaterowanie, wczesny wyjazd do DUBROWNIKA zwanego Perłą Adriatyku. Msza święta. Zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Dla chętnych: Przepłynięcie taksówkami na wyspę Lokrum, która jest zwana wyspą miłości. LOKRUM to wysepka przy Dubrovniku rezerwat przyrody, pozostałości klasztoru benedyktyńskiego oraz rezydencji Maksymiliana Habsburga.
Czas wolny. Przejazd i późne zakwaterowanie w hotelu w NEUM – jedyne miasto w Bośni i Hercegowinie z dostępem do Morza Adriatyckiego, położone na południu tego kraju. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 16.07.2021

Śniadanie. Następnie przejazd do SPLITU, TROGIR– zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 8: 16.07.2021

Śniadanie. Następnie przejazd do SPLITU, TROGIR– zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 9: 17.07.2021

Przejazd do TRSATU – jednego z najsławniejszych i najstarszych sanktuariów Matki Boskiej w Chorwacji, „chorwackiego Nazaretu”, do którego chorwaccy pątnicy pielgrzymują już od ponad 700 lat, zanosząc swe modlitwy i dziękczynienia za otrzymane łaski przed cudowne oblicze Matki Bożej Trsatskiej. W sanktuarium modlił się także papież Jan Paweł II.
Z twierdzy Trsat rozciąga się piękny widok na Zatokę Kvarnerską, Rijekę i kanion rzeki Rječina. Wizyta w OPATIJA, sławnym kurorcie nadmorskim. Wypoczynek i spacer. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 10: 17.07.2021

Śniadanie. Przejazd do miejscowości POSTOJNA. Jaskinia Postojna uważana jest za jedną z najpiękniejszych i największych na świecie. To 20-kilometrowy labirynt przejść, komnat oraz galerii. Przepiękne formy krasowe, spacer i przejażdżka pociągiem przy temperaturze ok. 8-10° C.
Wyjazd do Polski. Późny przyjazd na miejsce zbiórki

Ważne informacje

Dodatkowe ubezpieczenie :
OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU :
zachorowania nagłego 90 zł
                -  z rozszerzeniem na COVID 19 – 125 zł
                -  z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 150

-  zachorowania z  powodu chorób przewlekłych1 25 zł 
                 - z rozszerzeniem na COVID 19– 150 zł
                 - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 200 zł

  1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  2. Ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego – 20 euro dzień
  3. Wybór miejsca w autokarze - koszt 45 zł ( konieczny wcześniejszy kontakt z biurem w celu ustalenia szczegółów)

 Uczestnik zobowiązany jest spełnić warunki wjazdu do kraju docelowego wg zaleceń rządu danego kraju. Warunki te dostępne na stronie:   https://www.gov.pl/web/dyplomacja/bosnia-i-hercegowina