WŁOCHY - SŁONECZNA KAMPANIA

PIELGRZYMKA DO WŁOCH Z WYPOCZYNKIEM

WŁOCHY - SŁONECZNA KAMPANIA

Program

Dzień 1: 22/23.08.2021

Zbiórka ok 21.00 w dniu 22.08.2021. Wyjazd w kierunku Włoch. Całodzienny przejazd do Włoch. Przyjazd do hotelu w okolicy Montecattini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleG.

Dzień 2: 24.08.2021

Śniadanie. Przejazd do Toskanii i spacer po AREZZO – mieście zwanych klejnotem regionu; wielki plac miejski z historyczną starówką tzw. Piazza Grande. To ulubione miasto reżyserów, stanowiącego często przestrzeń plenerów filmowych. W mieście powstały m.in. sceny do słynnego filmu La vita è bella. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 3: 25.08.2021

Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Msza Święta. AUDIENCJA U OJCA ŚWIĘTEGO. Następnie zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO - Koloseum, Forum Romanum, Kapitol. Przejazd do hotelu, obiadokolacje i nocleg.

Dzień 4: 26.08.2021

ŚNIADANIE. PRZEJAZD NA WATYKAN. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie spacer po Rzymie: Piazza Navona z Bazyliką św. Agnieszki, Fontanna di Trevi - perła sztuki barokowej, która została upamiętniona w jednej ze scen w filmie „La Dolce Vita” Federico Felliniego oraz Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Plac Wenecki, Panteon – starożytna świątynia i obecny kościół Matki Bożej Męczenników. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg .

Dzień 5: 27.08.2021

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd na południe Włoch - do POMPEI, gdzie nawiedzimy bazylikę Matki Boskiej Różańcowej. Msza święta w miejscu związanym ze słynną Nowenną Pompejańską. Następnie przejazd na Wybrzeże Sorentyńskie do SORRENTO. Spacer po mieście – opiewanej w pieśniach modnej i eleganckiej turystycznej perle Południowych Włoch. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: 28.08.2021

Śniadanie, przejazd do SALERNO - Katedra pw. św. Mateusza – wzniesiona w 1076 roku przez Roberta Guiscarda. W krypcie katedry znajdują się szczątki ewangelisty Mateusza sprowadzone do Salerno w X wieku. Rejs statkiem do AMALFI niezwykle malowniczego miasteczka we Włoszech, położone na słynnym Wybrzeżu Amalfitańskim. Zwiedzanie katedry św. Andrzeja i spacer, czas wolny na odpoczynek na plaży/w mieście. Przejazd do hotelu,

Dzień 7: 29.08.2021

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w MENTORELLI – ulubionego miejsca modlitwy Świętego Jana Pawła II. Kilkukrotnie tu bywał i powierzył swój pontyfikat opiece Matce Bożej. Oprócz cudownej figury Matki Bożej Łaskawej na pobliskiej skale znajdują się m.in.: Grota św. Benedykta i Schody Święte prowadzące do dzwonnicy. Przejazd do TIVOLI-  miasteczka z cudownymi ogrodami z grającymi fontannami , z Villą rodu Este. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 8: 30.08.2021

Śniadanie. Przejazd do ASYŻU - miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka , modlitwa przy grobie świętego. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Msza święta. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Werony, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 31.08.2021

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości SPIAZZI. Wizyta w malowniczo położonym Sanktuarium Madonna della Corona – Sanktuarium znajduje się na zboczu Monte Baldo – w 1988 r. odwiedził ją papież Jan Paweł II. Msza święta. Przejazd do urokliwej miejscowości SIRMIONE nad Jeziorem Garda – spacer. Przejazd do WERONY. Spacer do rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuleti ze słynnym balkonem Szekspirowskiej Julii. Przejazd na nocleg.

Dzień 10: 01.09.2021

Śniadanie. Przejazd do Trydentu, miasta w którym obradował w XVI wieku sobór. Zwiedzanie miasta. Obejrzymy miedzy innymi katedrę San Vigilio, w której znajduje się wierna kopia rzeźbionego baldachimu Berniniego z Bazyliki Św. Piotra. Udamy się na spacer po starym mieście, gdzie zobaczymy zamek książąt trydenckich, a także przepiękną fontannę Neptuna. Wyjazd w stronę Polski.

Ważne informacje

- Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.

- Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

- Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.

- Zaliczka w wysokości 20% ceny płatna na konto organizatora podane w umowie.

- Uczestnik zobowiązany jest do spełnienia we własnym zakresie wymagań rządu włoskiego dot. wjazdu do kraju. (ewentualne testy lub szczepienia).

- Pozostała część należności płatna do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

- Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z  powodu braku minimum uczestników, która wynosi 35 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.

 Organizatorem Pielgrzymki jest: Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe BeskidVision Sp. Jawna S. Rusin i I. Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2, Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226