PERŁY ITALII

WENECJA I FLORENCJA

PERŁY ITALII

Program

Dzień 1: 25.06.2021

22.00 – ZBIÓRKA W TARNOWIE w dniu 24.06.2021. Pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Włoch. Przyjazd do hotelu w okolicy Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 26.06.2021

Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Zwiedzanie jednego z najpopularniejszych turystycznych miast Włoch ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do centrum miasta. Przejście spacerem na Plac św. Marka. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Msza Święta. Przepłynięcie statkiem po kanałach Weneckich. Powrót do autokaru. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg..

Dzień 3: 27.06.2021

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie CINQUE TERRE - fragmentem mało znanego, urwistego wybrzeża Liguryjskiego z turkusową wodą, rudymi skałami i ślicznymi miasteczkami kaskadowo zbudowanymi na skałach. Urzekająca architektura wciętych w klify kolorowych wiosek, unikalny krajobraz sprawił, iż to wszystko zostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego. Przejazd z La Spezzi pociągiem. Odwiedziny w dwóch miejscowościach należących do kompleksu Cinque Terre (Pięć Ziem – w rzeczywistości: pięć wiosek): MANAROLI oraz VERNAZZY (Msza św.). Powrót do La Spezzi. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

!!!Dla chętnych rejs statkiem - ok 3,5 godziny wokół pięknych miasteczek Cinque Terre. Romantyczne widoki i bujna śródziemnomorska przyroda. - KOSZT OK. 30 EURO

Dzień 4: 28.06.2021

Po śniadaniu wyprawa do LUKKI, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Nawiedziemy również sanktuarium św. Gemmy- klasztor Mniszek Pasjonistek, o którego utworzenie Pan Jezus niejeden raz prosił w rozmowach z Gemmą , gdzie Św. Jan Paweł I modlił się we wrześniu 1989 r. Następnie wyjazd do PIZY, gdzie w tym samym roku Św. Jan Paweł II celebrował Mszę świętą. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 29.06.2021

Wczesne śniadanie lub pakiet śniadaniowy. Następnie przejazd do WATYKANU. Msza święta i modlitwa przy Grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. W ten dzień zwiedzimy również SANTA MARIA MAGGIORE , gdzie św. Jan Paweł II rokrocznie bywał 8 grudnia, w dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyjazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 30.06.2021

Śniadanie a następnie przejazd do CASTEL GANDOLFO – letniej rezydencji papieży, leżącej przy wulkanicznym jeziorze Albano, gdzie niejednokrotnie odpoczywał Jan Paweł II i Benedykt XVI.

Dzień 7: 01.07.2021

MSZA ŚWIĘTA . Przejazd na zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO . Odwiedzimy również BAZYLIKĘ ŚW. JANA NA LATERANIE, gdzie w każdy Wielki Czwartek Jan Paweł II przybywał, aby poświęcić oleje krzyżma św. Każdego roku w tej bazylice dokonywał święceń kapłańskich. Przejście na Scala Santa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 02.07.2021

Śniadanie, przejazd do CASCIA – nawiedzimy Sanktuarium świętej Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. W dniu 20 maja 2000 roku, z okazji 100. rocznicy kanonizacji św. Rity papież Jan Paweł II wygłosił w Rzymie specjalne przemówienie do przybyłych tam czcicieli Świętej z Cascia. Czas wolny na modlitwę. Następnie przejazd na zwiedzanie ASYŻU - miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch, gdzie wielokrotnie przebywał Św. Jan Paweł II. 7 października 1986 r. Jan Paweł II urzeczywistnił swe pragnienie, zapraszając przedstawicieli głównych religii świata i wyznań chrześcijańskich do Asyżu, aby w wielu językach modlić się o pokój. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 03.07.2021

Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI - stolicy Toskanii. Przejazd komunikacją miejską do centrum, zwiedzanie miasta z przewodnikiem : Kościół Santa Croce - Św. Krzyża - miejsce pochówku najsławniejszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza della Signoria, wraz z Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio- Most Złotników, katedra Santa Maria del Fiore. Msza Święta.(9 godzinny postój). Wieczorny wyjazd do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w dniu 04.07.2021.

Ważne informacje

- Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.

- Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

- Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.

- Zaliczka w wysokości 20% ceny płatna na konto organizatora podane w umowie.

- Uczestnik zobowiązany jest do spełnienia we własnym zakresie wymagań rządu włoskiego dot. wjazdu do kraju. (ewentualne testy lub szczepienia).

- Pozostała część należności płatna do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

- Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z  powodu braku minimum uczestników, która wynosi 30 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.