SANTORINI NA WAKACJE

SANTORINI NA WAKACJE

Program

Dzień 1: 11.07.2021

Wylot z Polski. Przylot na Santorini. Transfer do hotelu.

Dzień 2: 12.07.2021

Śniadanie. Zwiedzanie Firy stolicy Santorini – W CENIE – przy 20 os. płatnych – przy mniejszych grupkach – transfer do Firy i OIA – spacer we własnym zakresie. 

Pięknie położone miasto na wysokości 260 metrów nad poziomem morza. Spacer po wąskich uliczkach wśród białych domków z niebieskimi dachami z widokiem na wulkan i lazurowe wody Morza Egejskiego, widok zapierający dech w piersiach. Oia bajeczne miejsce wyglądające jak dzieło sztuki z wąskimi uliczkami, pełnego galerii i małych sklepików. Miasteczko uwodzące swoim niepowtarzalnym urokiem i magią. Kuszące do pozostania tu na zawsze i rozkoszowaniu się widokami zarówno w dzień jak też w trakcie magicznego zachodu słońca i rozjaśnionym tysiącem świateł nocnej Santorini.

 Czas wolny –wypoczynek nad basenu lub morzem.

Dzień 3: 13.07.2021

Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek nad morzem lub basenem.

Fakultet – 20 euro – Podróż w czasie – spacer po podziemiach winnicy z lekcją historii wytwarzania wina na Santorini w Muzeum wina połączoną z degustacją trzech różnych rodzajów win produkowanych na Santorini.

Dzień 4: 14.07.2021

Śniadanie. Czas wolny nad morzem lub basenem. Przejazd do Oia, bajecznego miasteczka wyglądającego jak dzieło sztuki z wąskimi uliczkami, pełnego galerii i małych sklepików. Miasteczko uwodzące swoim niepowtarzalnym urokiem i magią. Powrót do hotelu.

Dzień 5: 15.07.2021

Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek nad morzem lub basenem.
Fakultet – 50 euro – „Wieczór Grecki”- muzyka, tańce, jedzenie i wino greckie wzbogaci fantastyczną i niezapomnianą zabawę na Santorini.

Dzień 6: 16.07.2021

Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek nad morzem lub basenem.

Fakultet – 45 euro – Rejs na czynny wulkan Nea Kameni, poczujemy charakterystyczny zapach siarki wydobywającej się z jednego z kraterów i połyniemy na malowniczą wyspę Thirasia. To wybuch tego wulkanu spowodował tak olbrzymie zmiany wyspy. Fala powstała po wybuchu wulkanu sięgała do 200 metrów wysokości i dotarła nawet do Krety powodując zniszczenia. Kąpiel w słynnych gorących źródłach przy Palia Kameni w wodach nasyconych siarką i z temperaturą sięgającą 33 stopni. Chwila relaksu na na wyspie Thirasia. Transfer do hotelu. https://youtu.be/SbLlXtMkqVQ

Dzień 7: 17.07.2021

Śniadanie. Wypoczynek nad morzem lub basenem.
Fakultet – 45 euro – Wycieczka do „Akrotiri” i „Czerwoną plażę”. Powrót do hotelu.

Dzień 8: 18.07.2021

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Opis

PROPOZYCJE FAKULTATYWNE:

– 45 euro – Rejs na czynny wulkan Nea Kameni, poczujemy charakterystyczny zapch siarki wydobywającej się z jednego z kraterów i połyniemy na malowniczą wyspę Thirasia. To wybuch tego wulkanu spowodował tak olbrzymie zmiany wyspy. Fala powstała po wybuchu wulkanu sięgała do 200 metrów wysokości i dotarła nawet do Krety powodując zniszczenia. Kąpiel w słynnych gorących zródłach przy Palia Kameni w wodach nasyconych siarką i z temperaturą sięgającą 33 stopni. Chwila relaksu na na wyspie Thirasia. Transfer do hotelu.

 Akrotiri i „Czerwona plaża” – 35 EURO/OS

Przejazd do Akrotiri minojskiego miasta w którym po dzisiejszy dzień trwają prace odkrywkowe. Trzęsienie ziemi i potężny wybuch wulkanu znajdującego się w centrum wyspy przyniósł zagładę dla wyspy ale też był powodem powstania jeden z najpiękniejszych wysp. Masy lawy i popiołu wyplutego przez wulkan w czasie erupcji nie tylko zniszczyły życie na wyspie na ok. 300-500 lat, ale też zabezpieczyły i przechowały dawne miasto Akrotiri, dzięki temu możemy poznawać życie ludzi z dawnych lat. Spacer na „Czerwoną plażę”. Jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Otaczające skały o czerwonym zabarwieniu dają niesamowite wrażenie dla wypoczywających turystów. Powrót do hotelu, nocleg.

Rejs na czynny wulkan Nea Kameni – 45 EURO/OS

To wybuch tego wulkanu spowodował tak olbrzymie zmiany wyspy. Fala powstała po wybuchu wulkanu sięgała do 200 metrów wysokości i dotarła nawet do Krety powodując zniszczenia. Możliwość kąpieli w słynnych gorących źródłach przy Palia Kameni w wodach nasyconych siarką i z temperaturą sięgającą 33 stopni. Transfer do hotelu. Nocleg. 

Rejsy katamaranem na zachód słońca (5 godzin)

Płynąc z południowego portu Vlychada i krążąc wzdłuż wybrzeża, docieramy do Czerwonej Plaży Akrotiri, która jest podziwiana za wyraźny czerwony odcień, spowodowany bogactwem minerałów wulkanicznych. Następnie płyniemy w kierunku Białej Plaży. Następnie płyniemy w kierunku Mesa Pigadia na naszą pierwszą sesję pływania z maskami, ręcznikami i sprzętem do nurkowania dla wszystkich naszych gości. Po sesji pływania mijamy latarnię morską i wyłania się nam kaldera z niepowtarzalnym widokiem całą zatokę. Nasza trasa żeglarska przebiega blisko wulkanu z pełnym widokiem na niego przed naszym następnym przystankiem w Hot Springs. To tutaj nasza druga sesja pływania odbywa się w wodach siarkowych, które zapewniają naturalne SPA. Z zapierającymi dech w piersiach widokami na wyspę Thirassia jako tłem pasującym do malowniczej Oia, płyniemy dalej ku zachodzie słońca aby zakończyć rejs w najbardziej wyjątkowy i niezapomniany sposób.