MORZE BAŁTYCKIE

ZWIEDZIAJ I WYPOCZYWAJ

MORZE BAŁTYCKIE

Program

Dzień 0:
Dzień 1: 10/11.07.2021

Nocny wyjazd z Tarnowa. Przejazd do Gdańska gdzie zobaczymy min: Złotą Bramę, Dom Uphagena, Ratusz Główny Miasta Gdańsk, Fontannę Neptuna. Następnie będzie czas wolny i Msza Święta. Przejazd do Władysławowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 12.07.2021

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i spacer po miasteczku. Msza Święta we Władysławowie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 13.07.2021

Po śniadaniu przejazd Mierzeję Helską. W Juracie czas wolny na spacer po molo i miasteczku. Następnie przejazd na Hel – to miasto położone na cyplu otoczonym morzem, niegdyś ważny ośrodek handlu śledziami, dziś znany ośrodek turystyczny. Jedną z atrakcji turystycznych Helu jest fokarium, które wspomaga odtworzenie i ochronę fok szarych w rejonie południowego Bałtyku, a odwiedzający mogą podglądać
te sympatyczne ssaki. Na Helu przewidziany wypoczynek i czas wolny. Powrót do Władysławowa, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 14.07.2021

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i spacer po miasteczku. Msza Święta we Władysławowie.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 15.07.2021

Przyjazd do Łeby. Zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego. Rejs statkiem pasażerskim po jeziorze , spacer po wydmach – ruchome wydmy, zwiedzenie Muzeum Wyrzutni Rakiet. Powrót statkiem oraz dalej przejazd do hotelu. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 16.07.2021

Po śniadaniu przejazd do Chmielna, to niezwykle malowniczo położona wieś w powiecie kartuskim, między jeziorami: Białe i Kłodno. Tuż obok do aktywnego wypoczynku zachęcają kolejne jeziora: Rekowo i Raduńskie Dolne. We wsi znajduje się wszystko to, co potrzebne jest letnikom w upalne dni: kąpielisko, baza noclegowa i gastronomiczna. Następnie udamy się na zwiedzanie Kartuz . Kartuzy położone w samym centrum Szwajcarii Kaszubskiej, przyciągają niepowtarzalnym klimatem i czarują bogactwem różnorodnych polodowcowych krajobrazów. Przepięknie położone miasto wśród zalesionych wzgórz i pięciu jezior, stanowi centrum turystyczne i kulturalne regionu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 17.07.2021

Przejazd do Elbląga – to nie tylko Kanał Elblądzki, to również jego osobliwy charakter, pod każdym względem. Gotyckie zabytki sąsiadują tu z wojennymi gruzami, sztuką awangardową i kamienicami, które udają stare, ale tylko na pierwszy rzut oka. Przejazd do Ostródy. Ostróda leży nad pięcioma jeziorami, z których największe, Drwęckie z pięknie zagospodarowanym nabrzeżem znajdującym się w centrum jest jedną z największych atrakcji miasta. Kolejną atrakcją jest molo o powierzchni prawie 700 m2, co przedłuża trasę tradycyjnych przechadzek po atrakcyjnej zatoce Jeziora Drwęckiego. Msza Święta.

Dzień 8: 18.07.2021

Śniadanie. Przejazd  do Giżycka. Zobaczymy: most obrotowy na Kanale Łuczańskim, zrekonstruowany zamek krzyżacki z XIV w., sanktuarium św. Brunona, kościół ewangelicki, zabytkową wieżę ciśnień. Msza Święta. Przejazd do Mikołajek. Rejs po Jeziorze Śniardwy – największym jeziorze w Polsce. Podziwianie przyrody Mazur z perspektywy wody. Następnie przejazd do Krutynia. Zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze oraz wybierzemy się na krótką wędrówkę do rezerwatu „Zakręt”. Spacer ok 1,5 h.