GRECJA

ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

GRECJA

Program

Dzień 1: 06.08.2021

Ok. 00.00 wyjazd z miejsca zbiórki, następnie  przejazd autokarem w kierunku Słowacji. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w Serbii.

Dzień 2: 07.08.2021

Śniadanie. Następnie jedziemy do FILIPPI. Przejazd do miejsca gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. W tym miejscu została wybudowana Bazylika św. Lidii. Msza święta podczas której będą odnowione sakramenty chrztu świętego.  Czas wolny na odpoczynek na plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 08.08.2021

Śniadanie. Następnie jedziemy do FILIPPI. Przejazd do miejsca gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. W tym miejscu została wybudowana Bazylika św. Lidii. Msza święta podczas której będą odnowione sakramenty chrztu świętego.  Czas wolny na odpoczynek na plaży.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DLA CHĘTNYCH:
Wyjazd do URANUPOLI - greckiego miasteczka położonego na Przylądku Athos tuż przy granicy z Autonomiczną Republiką Góry Athos. Rejs statkiem opływającym Agion Oros.

KOSZT WYJAZDU – 35 EURO – PRZY 25 OSOBACH PŁATNYCH

Dzień 4: 09.08.2021

Śniadanie. Poranny pobyt na plaży. Ok. 12.00 Przejazd do TESALONIK.  Msza św. Zwiedzanie Tesalonik gdzie Apostoł spędził miesiące nauczając. Tu urodzili się bracia Cyryl i Metody. Spacerując zobaczymy triumfalny łuk Galeriusza na którym piękne płaskorzeźby sławią zwycięstwo cesarza nad Persami, dalej idąc nadmorską promenadą zobaczymy Białą Wieżę, symbol miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 5: 10.08.2021

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd  na zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite cuda natury – klasztory zawieszone między niebem, a ziemią w których toczy się życie monastyczne od średniowiecza.  Przejazd do ARACHOWEJ, zakwaterowanie i obiadokolacja, czas na wieczorną Mszę św.

Dzień 6: 11.08.2021

Śniadanie. Wyjazd do KORYNTU – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu. Kto z nas nie zna 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie. Odczytanie pięknego Hymnu do miłości. Msza św. Przejazd do NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z okupacji tureckiej. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu w Loutrakach, Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja  i nocleg

Dzień 7: 12.08.2021

Wczesne śniadanie. Wypłynięcie na całodniowy rejs po zatoce Argosarońskiej Morza Egejskiego. Przepłynięcie na 1. wyspę:  YDRE,  zakazany jest na niej ruch samochodów, motocykli, a nawet rowerów. Spacerując po mieście wśród okazałych domów, kościołów błękitne morze, które zapiera dech w piersi każdego odwiedzającego. Na wyspie pobyt około 2 godzin. Następnie przepłynięcie na POROS , z którego można zobaczyć półwysep Peloponez, wyspa słynąca z pięknych plantacji cytryn.  Chętni mogą wejść na wierzę widokową, z której będą podziwiać widok, a spacer po wąskich uliczkach miasteczka pozwoli przenieść się na chwilę do innego świata.

OBIAD NA STATKU W FORMIE BUFETU WLICZONE W CENĘ.

Trzecia z wyspę EGINA -  ma najbogatszą historię i najwięcej do pokazania. W malowniczej stolicy można udać się na ciekawy spacer, aby podziwiać XIX wieczne budynki. Po wypłynięciu z Eginy uczestniczymy w dalszym poznawaniu zwyczajów greckich poprzez naukę tańców  greckich z różnych regionów Hellady takich jak Syrtaki znanych jako taniec Zorba. Po dopłynięciu do portu, transfer do hotelu Loutrakach i obiadokolacja.

Dzień 8: 13.08.2021

Śniadanie. Wypoczynek na plaży w LUTRAKACH. Obiadokolacja i nocleg.

FAKULTATYWNIE :
- Dla chętnych
wyjazd na rejs po kanale korynckim – 30 EURO OD OSOBY – przy 25 os. płatnych.

Dzień 9: 14.08.202`1

Śniadanie. Przejazd do ATEN. Zwiedzanie Akropolu, wzgórza Areopagu – na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach, Place, pasażu Ermou – sercu Aten. Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Aeoropagity. Świątyni tej Papież Jan Paweł II ofiarował kielich mszalny w czasie swojej pielgrzymki do Grecji 4 maja 2001 roku. Zakwaterowanie w hotelu w Ateny. Obiadokolacja.

Dla chętnych wieczorne wyjście na „wieczór grecki”.  ( minimum 20 osób  - płatne 35 euro)

Dzień 10: 15.08.2021

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Polski. Nocleg w hotelu w  Serbii.

Dzień 11:

Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę: przez Węgry, Słowację do Polski.  Powrót do kraju  w godzinach nocnych.

Ważne informacje

DODATKOWE UBEZPIECZENIE :

OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU :
zachorowania nagłego100 zł
                -  z rozszerzeniem na COVID 19 –150
                -  z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną –  175 zł

 -  zachorowania z  powodu chorób przewlekłych150 zł 
                 - z rozszerzeniem na COVID 19 –175 zł
                 - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną –235  zł