SANTIAGO DE PORTUGUES

SANTIAGO DE PORTUGUES

Program

Dzień 1: 16.09.2021

Zbiórka na lotnisku w Krakowie. 06.10 – Wylot do Lizbony z międzylądowaniem w Monachium. Przylot na miejsce o godzinie 13:00. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu nawiedzenie sanktuarium w Fatimie, modlitwa nad grobami Łucji, Hiacynty i Franciszka. Obiadokolacja. Uczestnictwo w procesji różańcowej jeśli będzie organizowana w Sanktuarium.

Dzień 2: 17.09.2021

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium w Fatimie, modlitwa nad grobami Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zobaczymy Kaplicę Objawień, Bazylikę Różańcową, fragment Muru Berlińskiego, Drogę Pokutników. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: 18.09.2021

Śniadanie. Msza św. Tego dnia zaczniemy część pierwszą naszej pieszej pielgrzymki.  Przejście odcinka : Valença/ Tui – Porrinio – 18 km. Przekroczymy rzekę Minho metalowym mostem inspirowanym dziełem słynnego Gustave'a Eiffla, by następnie przejść ulicami średniowiecznej wioski Tui aż do słynnej katedry z XI w. Miniemy tunel klasztoru Clarissas i kościoły Santo Domingo i San Bartolomé. Po przekroczeniu mostu Veiga dotrzemy do jednego z najpiękniejszych odcinków całej trasy - doliny rzeki Louro. Następnie  dotrzemy do miasta Porriño. Potem odbędzie się przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: 19.09.2021

Śniadanie. Przejście odcinka: Porrinio – Redondela – 14,9 km.
Wyruszamy z miasta Porrinio na północ, po drodze mijając Pazo de Mós, Santiaguiño de Antas i Chan das Pipas. Droga ciągnie się wśród malowniczo położonych hiszpańskich przydomowych  winnic. Ten odcinek pielgrzymki zakończymy w mieście Redondela. Następnie przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 5: 20.09.2021

Śniadanie. Przejście odcinka: Redondela – Pontevedra – 19,7 km. Pielgrzymka wyrusza z miasta Redondela i biegnie wzdłuż zatoki Vigo. W miejscowości Pontesampaio przekroczymy rzekę Verdugo długim średniowiecznym mostem. Następnie wejdziemy w grupę wąskich uliczek, które poprowadzą nas do jednego z najpiękniejszych odcinków Camino: bardzo starych dróg, które pną się po stoku od miejscowości Cacheiro do Canicouva.  Po przejściu gór szlak się rozszerza się i biegnie wśród  pól, winnic i sadów. Po przejściu tego odcinka  dotrzemy do Pontevedra, na zasłużony odpoczynek. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: 21.09.2021

Śniadanie. Przejście odcinka: Pontevedra – Caldas de Reis – 21,6 km Zaczynamy ten etap w historycznym centrum Pontevedra, idąc od starego miasta do tysiącletniego mostu nad rzeką Lérez. Przejdziemy spokojną drogą wijącą się wśród lasów, będziemy mijać pięknie rzeźbione krzyże. Wędrówka tego dnia kończy się  Caldas de Reis obok kościoła Santa Maria, w pobliżu mostu na rzece Umia. Następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 7: 22.09.2021

Śniadanie. Przejście odcinka: Caldas de Reis – Padron – 18,1 km. Opuścimy  Caldas de Reis  
i podążymy drogą, która prowadzi nas do wioski Cruceiro, na niezapomnianym odcinku Camino przez lasy i łąki. Miniemy kościół Santa Maria de Carracedo, a następnie podążymy przepięknym odcinkiem prowadzącym wzdłuż rzeki Valga. Po przekroczeniu rzeki Ulla dotrzemy do Padron, miejsca, gdzie według legendy zacumowano kamienny statek z ciałem Apostoła Jakuba (Santiago). Przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 8: 23.09.2021

Śniadanie. Przejście odcinka: Padron – Santiago de Compostela – 24,9 km. Rozpoczniemy ten ostatni etap kierując się na północ od Padron, aż dotrzemy do kościoła Santa Maria de Iria Flávia. Naszą wędrówkę będziemy kontynuować przez galicyjskie wioski aż do wspaniałego sanktuarium Nossa Señora da Escravitute. Stąd dotrzemy do Rua de Francos, aby nieco dalej w zobaczyć wieże katedry po raz pierwszy. Po przejściu mostu na rzece Sar będziemy kontynuować naszą wędrówkę przez przedmieścia miasta, które poprowadzą nas do bramy Faxeira, otwierającą się na Stare Miasto. Przez labirynt ulic idziemy dalej do placu Obradoiro, aż do samej katedry gdzie czeka na nas Apostoł Jakub. Zwiedzimy Santiago de Compostela. Spacer po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO, katedra z grobem św. Jakuba, pięknymi fasadami, portalami. Msza święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9: 24.09.2021

Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie PORTO - jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, stolicy słynnych portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta , które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro  wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante- miejsce urodzin Henryka Żeglarza. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10: 25.09.2021

PAKIET ŚNIADANIOWY. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowa. 06.00 wylot do Krakowa z międzylądowaniem we Frankfurcie. Przylot na miejsce o godzinie 13:40.

Ważne informacje

 • Dodatkowe ubezpieczenie :

 •  
  • OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU :

   zachorowania nagłego 150  zł 
                   -  z rozszerzeniem na COVID 19 – 215 zł
                   -  z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną –  260 zł
   

 

 -  zachorowania z  powodu chorób przewlekłych215  zł 
                 - z rozszerzeniem na COVID 19 –  260 zł 
                 - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 350 zł