GRUZJA

Opieka duchowa - Ks. Krzysztof Orzeł

GRUZJA

Program

Dzień 1: 26.07.2021

Wylot z samolotem Wizz Air. Ok. 22:20 Przylot do Kutaisi (czasu gruzińskiego). Transfer do hotelu w KUTAISI – drugiego pod względem wielkości miasta w Gruzji.  Nocleg w Kutaisi.

Dzień 2: 27.07.2021

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. WYCIECZKA DO MTSKHETA (zwanej  Drugą Jerozolimą) to starożytne miasto, była stolica kraju oraz religijne centrum  Gruzji. Mieści się tu najważniejszy relikt chrześcijaństwa (Szata Chrystusa).  Zwiedzimy Monastyr Dżwari (VI w.), położony na szczycie wzgórza, skąd  podziwiać można przepiękną panoramę miasta. Monastyr stanowi perłę  gruzińskiej architektury. Zwiedzimy także Katedrę Svetitskhoveli (XI w.), która  uznawana jest za najważniejszy zabytek w Gruzji. Oba obiekty znajdują się na  Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie  w hotelu. Kolacja z tradycyjną kuchnią gruzińską i winem. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3: 28.07.2021

Śniadanie w hotelu. ZWIEDZANIE TBILISI – stolicy Gruzji i jednego z najstarszych  miast na świecie. Zwiedzimy historyczną część Tbilisi: Kościół Metekhi (XIII w.),  Synagogę, Katedrę Sioni (VI-VII w.) i Kościół Anchiskhati (VI w.). Następnie  przejedziemy do Pomnika Matki Gruzji. Zwiedzimy również Fortecę Narikala (IV  w.), z której podziwiać można przepiękny widok na stare miasto, to najbardziej  znany zabytek Tbilisi z czasów starożytnych, ludzie nazywają ją sercem i duszą  miasta. Zobaczymy łaźnie siarkowe, które stanowią wizówkę Tbilisi. Kolacja z  tradycyjną kuchnią gruzińską. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 4: 29.07.2021

Śniadanie w hotelu. WYCIECZKA DO KACHETI – regionu słynącego z produkcji  wina. Odwiedzimy KLASZTOR BODBE – kompleks klasztorny św. Nino, miejsce  pochówku św. Nino, która w IV wieku wprowadziła w Gruzji chrześcijaństwo.  Zwiedzimy SIGNAGI – XVIII-wieczne miasteczko usytuowane na szycie  wzniesienia, z którego podziwiać można malowniczy krajobraz doliny rzeki  Alazani i kaukaskie szczyty. Obiadokolacja z degustacją słynnego gruzińskiego  wina w prywatnej, rodzinnej winiarni, gdzie można zapoznać się z tradycją  produkcji wina. Powrót do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 5: 30.07.2021

Śniadanie w hotelu. Podróż słynną GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Po drodze  zwiedzimy XVII – wieczną FORTECĘ ANANURI – miejsce wielu historycznych  walk. Forteca jest malowniczo położona nad Jeziorem Żinwalskim. Krystalicznie  błękitna woda, na tle gór, tworzy niezapomniany widok. Przejazd przez GUDAURI  – ośrodek narciarski położony na wys. 2000 m n.p.m Dalszy przejazd do KAZBEGI. Z Kazbegi przejazd jeepami malowniczągórską trasą do GERGETI. Zwiedzimy  położony na wysokości 2170 m n.p.m. Kościół św. Trójcy, zbudowany w XIV wieku.  Przy sprzyjającej pogodzie będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt Kaukazu – Mt. Kazbegi (5047 m). Obiadokolacja w formie pikniku z ogniskiem z  szaszłykami i z degustacją „czaczy” – gruzińskiej wódki gronowej. Powrót do  Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 6: 31.07.2021

Śniadanie w hotelu. Czas wolny: zakupy na Suchym Moście na targu staroci, a następnie  spacer po starym mieście. KOLACJA W GRUZIŃSKIEJ RESTAURACJI Z WYSTĘPAMI  FOLKLORYSTYCZNYMI I WINEM. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 7: 01.08.2021

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do GORI – miasta urodzin Stalina.  Następnie odwiedzimy UPLISTSIKHE – największe skalne miasto w Gruzji. Kompleks  zabytków z czasów starożytności położony jest na skalistym brzegu rzeki Mtkwari. Składa  się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na  kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami. Przejazd do Kutaisi. Kolacja i  nocleg w Kutaisi lub w kurorcie Ckaltubo.

Dzień 8: 02.08.2021

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KUTAISI. Miasto było stolicą  antycznego królestwa Kolchidy, do którego wg legendy przybył Jazon z Argonautami po  złote runo. ZWIEDZANIE KLASZTORU W GELATI - czyli znakomicie zachowanego  zespołu klasztornego z XII wieku, który znany jest przede wszystkim z fresków i mozaik.  Zespół klasztorny w Gelati znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Zwiedzanie JASKINII SATAPLIA, która słynie z ciekawych form stalagmitów i  stalaktytów. Obiadokolacja w Kutaisi. 19:30 Transfer na lotnisko. 22:50 Wylot do Polski.

Ważne informacje

DODATKOWE UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU : 

1. zachorowania nagłego – 135 PLN  

- z rozszerzeniem na COVID 19 – 190 PLN 

 - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 230 PLN 

2. zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 190 PLN  

- z rozszerzeniem na COVID 19 – 230 PLN  

- z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 300 PLN