MALTA

Śladami Św. Pawła

MALTA

Program

Dzień 1: 02.09.2021

Zbiórka w Tarnowie, przejazd do Grójca, a następnie na lotnisko w Krakowie/Katowicach. Odprawa lotniskowa i wylot na Maltę. Wycieczkę rozpoczniemy od pięknego widoku z klifów DINGLI – najwyżej położonego punktu na Malcie (250 m.n.p.m). Następnie przejedziemy do RABATU gdzie odwiedzimy kościół dominikańskim, słynący z wizerunku „Płaczącej Madonny”. Przejdziemy do centralnej części miasta gdzie znajduje się kościół Św. Pawła. W jednej z kaplic (kaplica Św. Publiusza) odbędzie się Msza św. Po Mszy zwiedzimy Grotę, znajdującą się pod murami kościoła w której święty mieszkał przez trzy miesiące, po przybyciu na Maltę w roku 60. Zwiedzimy również Katakumby Św. Pawła ,miejsce pochówku z IV-VI w. n. e. Następnie transfer do hotelu i zakwaterowanie, nocleg w hotelu.

Dzień 2: 03.09.2021

8:45 Wyjazd z hotelu. Wycieczka typową maltańska łodzią rybacką “LUZZU” na Wyspę Św. Pawła, gdzie będzie odprawiona msza zaraz obok pomnika Świętego. To miejsce gdzie statek Świętego Pawła się rozbił. Przejedziemy do MELLIEHY, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej (miejsce pielgrzymek od wielu wieków). PRZEJAZD NA ODPOCZYNEK NA NAJWIĘKSZEJ PIASZCZYSTEJ PLAŻY NA MALCIE W MELLIEHA.
17.00- Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 04.09.2021

8:45 Wyjazd z hotelu. Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Ogrodach Barracca, następnie odwiedzimy Kon-Katedrę Św. Jana gdzie w oratorium można podziwiać między innymi obraz Caravaggia “Ścięcie Św. Jana“. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła rozbitka, w którym odbędzie się msza św. W kościele znajdują się relikwie świętego. Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Wielkiego Mistrza. Czas wolny na zakupy.
16:15 Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE . Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 05.09.2021

8:45 Wyjazd z hotelu. Po opuszczeniu hotelu przejedziemy w stronę Wielkiego Portu do Trzech Miast. Przejedziemy przez Cospicua do VITTORIOSY, gdzie udamy się na spacer pięknymi uliczkami, w cieniu zabytkowych budowli i kościołów. Miasto to nazywane w średniowieczu Birgu było dla Joannitow bazą po przybyciu na wyspy w 1530 roku. Widok na miasto Sengla i Wielki Port Następnie udamy się do MDINY, średniowiecznego miasta usytuowanego na szczycie wzgórza otoczonego fortyfikacjami . Przejdziemy zabytkowymi uliczkami, dojdziemy do bastionów, skąd rozpościera się wspaniały widok. Zwiedzimy katedrę Św. Piotra i Pawła oraz muzeum katedralne.

OK. 16.00 Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE .Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 06.09.2021

8:45 Wyjazd z hotelu. Msza św. w Sanktuarium Św. Pawła rozbitka w mieście San Pawl. Po mszy wyjazd w stronę południowo- zachodniej części wyspy bogatej w klify, groty i jaskinie. Pojedziemy do wioski rybackiej Wied iz-Zurrieq skąd łodzią, wzdłuż malowniczych klifów można przepłynąć do “błękitnej groty“ ( Blue Grotto). Wycieczka dodatkowo płatna 8 Euro od osoby, uzależniona od warunków atmosferycznych. Kolejny etap wycieczki to najbardziej rozbudowane i złożone świątynie Hagar Qim jednej z najważniejszych zabytków prehistorycznej Malty. Następnie największa na Malcie wioska rybacka Marsaxlokk z tradycyjnymi łodziami luzzu. Spacer po nabrzeżu gdzie znajduje się wiele kawiarenek i restauracji, zakupy, czas wolny. Na koniec wizyta w MOŚCIE, w kościele o jednej z największych kopuł na świecie.

15.30 Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 07.09.2021

8:45 Wyjazd z hotelu. Msza Św. w kościele Św. Bartłomieja w TARXIEN. Następnie przejazd do SLIEMY gdzie statkiem udamy się w 90 minutowy rejs po naturalnych portach Marsamxet i Grand Harbour, którego naturalna linia brzegowa pełna jest małych zatoczek, co czyni go jednym z najpiękniejszych portów w Europie. Ten rejs to również gratka dla amatorów fotografii, będą oni mieli niezwykłą okazję do sfotografowania fortyfikacji od strony morza. Po zakończeniu rejsu czas wolny.
OK.12.00 – PRZEJAZD NA ODPOCZYNEK NA NAJPIĘKNIEJSZEJ PIASZCZYSTEJ PLAŻY NA MALCIE W ZATOCE GOLDEN BAY ok 4h.
17:00. Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK . Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 08.09.2021

8:00 Wyjazd z hotelu. 9:00 odpłynięcie promem z Cirkewwa na wyspę GOZO. Gozo usytuowane zaledwie 6 km od pólnocnego wybrzeża Malty jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu. W czasie naszej wycieczki odwiedzimy kościół TA PINU (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo), gdzie odbędzie się Msza św. W Dwejra zobaczymy 2 wspaniałe dzieła natury: Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. (Faklutatywnie 20 minutowy rejs pośród skał/jaskiń – ok 5 euro)
Odwiedzimy Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo, gdzie z górującej nad nią Cytadeli rozciąga się widok na cała wyspę . Czas wolny na zakupy. Gozo jest wyspą rolniczą, w czasie wycieczki odwiedzimy wioskę Fontana, gdzie będzie okazja degustacji oraz kupienia lokalnych produktów.
16:30 Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK . Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 09.09.2021

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.

Ważne informacje

Termin: +/- 3 dni

Organizatorem wyjazdu jest:

Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna S. Rusin i I. Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2.

Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226