PORTUGALIA

PORTUGALIA

Program

Dzień 1: 11.07.2021

Zbiórka na lotnisku odprawa i  wylot do Lizbony o 16:10, lądowanie w Lizbonie o 19:15. Przejazd do hotelu na późną obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: 12.07.2021

Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Msza święta. Zwiedzanie Dzielnicy Belem.  Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Spacer uliczkami starego miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Fatimie.

Dzień 3: 13.07.2021

Śniadanie. Po Mszy św. w Fatimie  w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata, nawiedzenie: Kaplicy Objawień - serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg.

Dzień 4: 14.07.2021

Śniadanie i msza święta w Fatimie. Przejazd na zwiedzanie ALCOBACA gdzie znajduje się usytuowane w samym centrum miasta monumentalne średniowieczne Opactwo Cystersów Santa Maria de AlcobaçaNastępnie wyjazd  do NAZARE.  Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. Czas wolny na odpoczynek na plaży. Powrót, obiadokolacja, nocleg. Procesja światła.

Dzień 5: 15.07.2021

Śniadanie. Msza świętaPrzejazd do PORTO.  Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, słynącego z portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta , które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro  wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante- miejsce urodzin Henryka Żeglarza.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: 16.07.2021

Śniadanie. Spacer po BRADZE,  gdzie znajduje się ponad 30 kościołów i nadało jej przydomek „Portugalski Rzym”, co czyni ją jednym z głównych ośrodków religijnych Portugalii. Jej historia sięga Rzymian, którzy uważani są za założycieli miasta i pozostawili wiele śladów w tym regionie. Odwiedzimy Bom Jesus do Monte (Dobry Jezus z Góry)- to obok Fatimy jedno z największych i najczęściej odwiedzanych sanktuariów jakie spotkać można na terenie Portugalii.
Msza święta.  Następnie przejazd do COIMBRY - klasztor sióstr karmelitanek, w którym przebywała s. Łucja; muzeum poświęconego widzącej.  Następnie przejazd do Fatimy na nocleg i obiadokolację.

Dzień 7: 17.07.2021

Śniadanie następnie wyjazd do BATALHA –gdzie znajdują się zespoły klasztorne, ujęte – z uwagi na piękno architektury i bogata historie – na liście UNESCO. Przejazd na zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Obiekt składa się z Zamku Templariuszy oraz Klasztoru. Jego początki sięgają XII w. Klasztor w Tomar słynie również z … najpiękniejszego okna w całej Portugalii. Przejazd odwiedzimy SANTAREM - w którym miał miejsce dwukrotny Cud Eucharystyczny. Przejazd na nocleg i obiadokolację. 

Dzień 8: 18.07.2021

Śniadanie i przejazd do miasteczka OBIDOS – spacer po  urokliwym miasteczku, pełnym krętych uliczek i tradycyjnie malowanych domów z górującym nad miastem zamkiem. Przejazd do SINTRY spacer po urokliwym miasteczku, perełce kultury portugalskiej, miejsce mrocznych obrzędów pogańskich, romantyczne ogrody, ulubione miejsce Lorda Byrona i innych angielskich romantyków. Dawne, letnie rezydencje królów Portugalii.  Czas na obiad we własnym zakresie. Wyjazd nad Ocean Atlantycki: PRZYLĄDEK CABO DA ROCA – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy. Następnie  przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa paszportowa i wylot o 19:40. Przylot do Polski 19.07.2021 00:20.

Ważne informacje

Dodatkowe ubezpieczenie :
OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU :
zachorowania nagłego 3,5%
                -  z rozszerzeniem na COVID 19 – 5%
                -  z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną –  6%
-  zachorowania z  powodu chorób przewlekłych5% 
                 - z rozszerzeniem na COVID 19–  6%
                 - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 8%