SZLAKIEM Z MAŁO...DO WIELKOPOLSKI

SZLAKIEM Z MAŁO...DO WIELKOPOLSKI

Program

Dzień 1: 26.05.2022

Wyjazd z Tarnowa w godzinach wczesnoporannych ok. 04:00, możliwość dołączenia po drodze w  okolicy Krakowa i Katowic, przejazd na zwiedzanie OPOLA. Opole to zaskakująco piękna i  zachwycająca stolica województwa opolskiego, jest jednym z najstarszych miast w Polsce z ponad  800-letnią historią. Spacer po mieście i czas wolny. Następnie przejedziemy do TRZEBNICY do  Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej – Msza święta (możliwość celebrowania  Mszy Św. przy Grobie Św. Jadwigi) i pobyt w Sanktuarium. Przejazd do Gostynia gdzie  odwiedzimy Sanktuarium Maryjne Świętogórskiej Róży Duchownej. Czas na modlitwę. Przejazd do Poznania na nocleg w Domu Pielgrzyma i obiadokolację. Dla chętnych wieczorny  spacer po mieście.

Dzień 2: 27.05.2022

Śniadanie. Zwiedzanie POZNANIA z przewodnikiem . W Poznaniu  pochowani zostali pierwsi piastowscy władcy Mieszko I oraz Bolesław Chrobry. W Poznaniu znajduje się najstarsza w kraju katedra. Zwiedzimy  Ostrów Tumski -wyspę katedralną która jest świadkiem tysiącletniej historii Polski i Poznania a następnie przejedziemy na tętniący życiem Stary Rynek. Następnie przejazd na zwiedzanie ZAMKU W KÓRNIKU którego  początki sięgają średniowiecza, jego obecny kształt pochodzi z połowy XIX wieku. W  2011 roku obiekt uznany został za Pomnik historii Polski. Przejazd do MIĘDZYRZECZA do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, czas na modlitwę i przejazd na Mszę świętą do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w ROKITNIE.  Obiadokolacja i nocleg w Rokitnie, przejazd wieczorem na Kalwarię Rokitniańską meleksami, udział w Apelu Maryjnym o 21.

Dzień 3: 28.05.2022

Śniadanie, a następnie przejazd na krótki pobyt w Gorzowie Wielkopolskim, przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Paradyskiej w Gościkowie-Paradyżu, gdzie znajduje się kaplica Matki Bożej Paradyskiej, czczonej jako opiekunki mieszkańców Paradyża i Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Czas na modlitwę i oprowadzanie. Przejazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, Msza święta i oprowadzanie, następnie przejście pod  pomnik Chrystusa. To najwyższy w Polsce pomnik Chrystusa i najwyższa na świecie statua Chrystusa.  Przejazd na zwiedzanie miasta ZIELONA GÓRA. Zielona Góra to jedna z dwóch stolic województwa lubuskiego, „zachodnia brama” do Polski usytuowana na siedmiu wzgórzach pomiędzy Odrą a Bobrem. Zwana  stolicą napoju bogów skupia w sobie wiele atrakcji związanych z winiarstwem które od wieku rozwija się w tych regionach. Przejazd w okolice  Zielonej Góry na nocleg i obiadokolację.

Dzień 4: 29.05.2022

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Skansenu w Ochli. Muzeum Etnograficzne to miejsce szczególne – położone na skraju lasu, przy leśnym źródlisku tworzy niesamowite teatrum dawnej wsi. Zobaczymy tu wiele niezwykłych zabytków kultury ludowej z regionu lubuskiego. Muzeum posiada jedyną w Polsce, plenerową ekspozycję architektury winiarskiej wraz z największą zachowaną drewnianą prasą. Następnie przejazd do Legnicy do Katedry św. Apostołów Piotra i Pawła, Msza święta i modlitwa. Przejazd na obiad. Następnie powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

Opis

Wyjazd potwierdzony

Ważne informacje

* Cena przy Grupie minimum 35 osób - 1070 PLN + 70 PLN (koszty realizacji programu)

- Cena przy Grupie minimum 23 osób - 1320 PLN + 80 PLN (koszty realizacji programu)