Czechy

Pielgrzymka śladami św. Jana Nepomucena

Czechy

Program

Dzień 1: Pilzno - 5.10.2018

Zbiórka i wyjazd z parafii w kierunku Pilzna. Zwiedzanie Pilzna wraz z jego atrakcjami - Rynek Miejski, swego czasu największy w Europie wraz z Katedrą św. Bartłomieja i najwyższą wieżą kościelną w Czechach. Renesansowy miejski Ratusz. Z zabytków z okresu baroku należy wspomnieć chociażby budynek biskupstwa wg projektu znanego architekta Jakuba Augustona. Czas wolny wraz z możliwością obiadu na starym mieście. Zakwaterowanie w okolicach Pilzna ,kolacja i nocleg.

  • możliwości wprowadzenia do programu zwiedzania browaru połączonego z degustacją - koszt około 250 koron.
Dzień 2: Nepomuk, Praga - 6.10.2018

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Nepomuk. Miasta urodzenia Św. Jana Nepomucena. Msza Święta w Kościele Św. Jana Nepomucena. Przejazd do Świętej Góry - najbardziej znanego sanktuarium Maryjnego w Czechach. Czas na osobistą modlitwę. Dalszy przejazd w kierunku Pragi. Zwiedzanie Pragi: klasztor Norbertanów, Loreta, Wzgórze Zamkowe Hradczany, spacer na jeden z najpiękniejszych średniowiecznych mostów - Most Karola, z którego został zrzucony św. Jan Nepomucen .Czas wolny ,następnie rejs statkiem po Wełtawie (250 CZK), po rejsie wyjazd na spektakl "światło, woda, dźwięk" (200 CZK). Kolacja i nocleg.

Dzień 3: Praga - 7.10.2018

Śniadanie. Msza Święta w kościele Matki Bożej Zwycięskiej z Sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus, następnie rynek Starego Miasta: ratusz z zegarem Orloj, kościół Maryi Panny, pomnik Husa, Brama Prochowa. Katedra św. Wita gdzie znajduje się grób św. Jana Nepomucena. Kolacja i nocleg okolicach Pragi.

Dzień 4: Ołomuniec, powrót do Polski - 8.10.2018

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Ołomuńca. Po przyjeździe do Ołomuńca Msza Święta. Zwiedzanie Ołomuńca, gdzie posługę kapłańską sprawował św. Jan Sankander, Kościół Pielgrzymkowy NMP, Sanktuarium Wizerunku NMP Miłosiernej ukoronowany Koronami Papieskimi w 1732 r., Morawska Santa Maria Maggiore, nawiedzenie katedry św. Wacława gdzie w krypcie, która znajduje się bezpośrednio pod prezbiterium, umiejscowiony jest XVIII-to wieczny relikwiarz Św. Jana Nepomucena. Powrót do Polski.

Ważne informacje

Dodatkowe ubezpieczenie:

  • od chorób przewlekłych - 25 zł,
  • od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania nagłego - 30 zł,
  • od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania na chorobę przewlekłą - 60zł.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna