SZLAKIEM MIODU I WINA

SZLAKIEM MIODU I WINA

Program

Dzień 1: 01.09.2022

Wyjazd z Tarnowa ok. 04:00, możliwość dołączenia po drodze w Katowicach i Krakowie. Przejazd do Zielonej Góry – w pierwszej kolejności odwiedzimy  Palmiarnię i Park Winny.  Zobaczyć tu można jedną z najwyższych palm w Polsce oraz liczne akwaria. W obiekcie znajdują się restauracja, kawiarnia i tarasy widokowe. W otoczeniu budynku usytuowany jest Park Winny. Obiad. Czas na spacer i czas wolny na odpoczynek. Odwiedziny w Muzeum Wina w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Następnie zwiedzanie Zielonej Góry.  Przejdziemy na Stary Rynek wraz z deptakiem które tworzą jeden z najdłuższych ciągów spacerowych w Polsce. Słynie z kolorowych kamienic, kościołów, urokliwych uliczek oraz zadbanych skwerów i placów. Przejazd na nocleg  i kolację.

Dzień 2: 02.09.2022

Śniadanie. Msza  święta i czas  na modlitwę własną w Konkadetrze pw. Św. Jadwigi Śląskiej.  Wyjazd w stronę Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli, zwiedzanie a następnie przejazd do zagrody pszczelarzy, możliwość zakupu wyrobów pszczelarskich. Po południu  rejs statkiem po Odrze. Powrót do hotelu  na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: 03.09.2022

Śniadanie, msza święta  i udział w wydarzeniach Winobrania – największego święta wina w Polsce. Możliwość degustacji i zakupu lokalnych win i wyrobów. Pełen wrażeń dzień zakończymy przejazdem do rodzinnej winnicy położonej na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu, gdzie właściciele opowiedzą sekrety związane z uprawą winnicy. Degustacja połączona z oprowadzaniem, zapoznanie się z historią winnicy, techniką uprawy i produkcji wina. Degustacja 3-4 win z możliwością zakupu butelek rodzimego wina. Przejazd na nocleg i kolację.

Dzień 4: 04.09.2022

Śniadanie i wykwaterowanie. Msza święta. Wyjazd w stronę ZŁOTORYI, najstarszego miasta w Polsce które uzyskało prawa miejskie w 1211 r. Zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Złota.
Przejazd do Kościoła Pokoju w Jaworze, jest to największa drewniana budowla o funkcjach religijnych na świecie. W roku 2001 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie. Obiad w drodze powrotnej i powrót w godzinach nocnych na miejsca zbiórki.

Opis

Cena pielgrzymki :
 przy  35 osobach –  1250 zł

  przy  23 osobach –  1450 zł