CZARNOGÓRA

Serce Bałkanów

CZARNOGÓRA

Program

Dzień 1: 24.06.2022

Zbiórka w Tarnowie. Nocny przejazd do Czarnogóry. /Wyżywienie we własnym zakresie/.

Dzień 2: 25.06.2022

Przyjazd do CZARNOGÓRY. Zakwaterowanie w hotelu w Czarnogórze w okolicy Budvy. Odpoczynek na plaży, spacer, obiadokolacja. Wieczorne przejście do BUDVY, spacer po starówce, cytadela. Powrót do hotelu. nocleg.

Dzień 3: 26.06.2022

Śniadanie, czas wolnyObiadokolacja i nocleg.

Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych m.in.: rejs na Wyspę sw. Mateusza, rejs wzdłuż wybrzeża z wypoczynkiem.

Dzień 4: 27.06.2022

Śniadanie, Przejazd do OSTROG. Klasztor Ostrog słynie z relikwii Bazylego Ostrogorskiego, która od kilku wieków się nie rozkłada. Wyjazd do CETINJE – dawna stolica Królestwa Czarnogóry. Znajduje się tu kilka zabytkowych budynków i świątyń z XIX w., a także pałace i ambasady. Wejście na wzgórze Orla Skała, skąd rozciąga się przepiękny widok na okolicę, a w szczególności na Park Narodowy Lovćen. Powrót do hoteluObiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 28.06.2022

Śniadanie. Przejazd do STAREGO BARU, ruin zabytkowego średniowiecznego miasta, zwiedzanie, czas wolny. Przejazd do VIRPAZAR.  Rejs po największym jeziorze na Bałkanach, naturalnej granicy między Albanią,  a Czarnogórą - JEZIORZE SZKODERSKIM. Jezioro jest największym europejskim rezerwatem ptactwa – żyje tu 280 gatunków ptaków z których wiele jest na wymarciu oraz 40 gatunków ryb. Na terenie jeziora został również utworzony Park Narodowy w roku 1983. Po rejsie powrót do hotelu. Popołudniowy czas na odpoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: 29.06.2022

Śniadanie, popołudniowy wyjazd do miejscowości Święty Stefan. Spacer po miasteczku,  Widok na wyspę -  ŚWIĘTY STEFAN. Ok 3h - Oodpoczynek na plaży. Powrót do hotelu.  Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: 30.06.2022

Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Przejazd do TIVATU zwanego „Portem Montenegro” – spacer po najbardziej luksusowym porcie czarnogórskim. Następnie REJS PO BOCE KOTORSKIEJ, wizyta na wyspie, gdzie znajduje się muzeum MATKI BOSKIEJ ZE SKAŁ. Dalszy rejs -  spacer po miasteczku HERCEG NOVI. Następnie przepłynięcie do malowniczej miejscowości Zanjice. Pobyt na plaży.  
Możliwość skorzystania z rejsu do czarnogórskiej perły – Błękitnej Groty. Przepłynięcie łódeczkami – koszt ok 7 euro.
Następnie 
dalszy rejs do KOTORU, miasteczka ze wspaniale zachowaną średniowieczną zabudową, m.in.: KATEDRA ŚW. TRYFONA, KOLEGIATA NMP, WIEŻĄ ZEGAROWA, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: 01.07.2022

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Ok. 11.00 wyjazd do Medjugorje. Msza Święta międzynarodowa. Obiadokolacja. Wieczorne adoracje przy kościele św. Jakuba. Nocleg.

Dzień 9: 02.07.2022

Po śniadaniu dopołudniowy pobyt w MEDJUGORJE. Spacer po Medjugorje. Różaniec dla chętnych.  Ok. południa wyjazd w stronę Polski. Nocny przejazd.

Dzień 10: 03.07.2022

Przyjazd do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach rannych.

Opis

Opieka duchowa: Ks. Krzysztof Orzeł

Grupa potwierdzona.

Ostatnie wolne miejsca.

Ważne informacje

Jadąc do Czarnogóry wymagany jest paszport lub dowód osobisty. Czas oczekiwania na granicy  Chorwacko – Bośniackiej oraz Chorwacko – Czarnogórskiej może być wydłużony. 

Dodatkowe ubezpieczenie : 

 OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU : 

– zachorowania nagłego – 4 %  

- z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantannę – 6% 

- zachorowania z powodu chorób nagłych i przewlekłych – 5%   

- z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantannę – 7%