BARI

PIELGRZYMKA DO RELIKWII ŚW. MIKOŁAJA

BARI

Program

Dzień 1: 03.12.2022

Zbiórka na lotnisku. Przelot do Bari. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Msza Sw. a następnie zwiedzanie sanktuarium Św. Ojca Pio  stary kościółek, nowy kościół, krypty oraz klasztor z celą Świętego – miejsce śmierci, a następnie nowa bazylika z grobem św. Ojca Pio. Czas na indywidualną modlitwę. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 04.12.2022

Po śniadaniu przejazd do TRANI - miasta słynącego katedrą św. Mikołaja Pielgrzyma, dzięki swojemu położeniu zwaną też "katedrą na morzu". Następnie przejazd do ALBEROBELLO. To unikalne i niezwykle urokliwe miasteczko, w którym zobaczymy „trulle”- cylindryczne, kamienne domy przypominające ule o stożkowych dachach, zbudowane bez żadnej zaprawy. Przejazd do LOCOROTONDO - kameralnego okrągłego miasteczka o śnieżnobiałych murach. Spacer po labiryncie wąskich uliczek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 3: 05.12.2022

Śniadanie. Następnie przejazd do urokliwej nadmorskiej miejscowości POLIGNANO A MAREPowrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. Przejazd do MATERY  miasta wykutego w zboczu skały, gdzie został nakręcony film „Pasja”, a ze względu na swoją unikatowość wpisanego na listę UNESCO. Spacer po historycznej dzielnicy Sassi. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do hotelu.

Dzień 4: 06.12.2022

Śniadanie . Przejazd do MONOPOLI . Spacer po mieście. Następnie przejazd do BARI. Wizyta w katedrze  oraz imponującej bazylice Św. Mikołaja, gdzie od XI wieku przechowywane są relikwie Św. Mikołaja. Msza  Sw. Zwiedzanie w formie spaceru wąskimi uliczkami Starego Miasta, gdzie toczy się codzienne życie a  kobiety robią tradycyjny makaron ‘orechiette”. W Bari z udziałem tysięcy osób co roku uroczyście obchodzone są uroczystości świętego Mikołaja, patrona miasta, biskupa Miry. Przejazd na nocleg.

Dzień 5: 07.12.2022

Przejazd na lotnisko w Bari. Przylot do Krakowa.

Opis

Opieka duchowa: Ks. Krzysztof Orzeł

Ważne informacje

CENA UZALEŻNIONA JEST OD LICZEBNOŚCI GRUPY:

1600 PLN + 350 EURO – przy min.. 15 os. płatnych

1600 PLN + 320 przy min. 20 os. płatnych