MEDJUGORIE

z wypoczynkiem w Chorwacji

MEDJUGORIE

Program

Dzień 1: 07.07.2023

Zbiórka i wyjazd ok. 01.00 w dniu 07.07.2023. Przejazd na Węgry. Postój w KESZTELHY. Symbolem Keszthely jest pałac należący kiedyś do węgierskich Radziwiłłów – rodu Festeticsów. Spacer po posiadłości. Czas wolny w miasteczku nad Balatonem. Dojazd do Marii Bistricy – Chorwackiej Częstochowy. Msza Święta, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: 08.07.2023

Śniadanie. Przejazd do SPLITU – największego miasta Dalmacji na wybrzeżu Adriatyku, spacer: Pałac Dioklecjana z przełomu II i III w. n.e., Katedra św. Dujama (biskupa i męczennika, założyciela miasta), świątynia Jowisza przekształcona w chrześcijańskie baptysterium, ratusz miejski, Kościół św. Franciszka, bramy: Srebrna, Złota i Żelazna, pozostałości akweduktu oraz port. Przejazd do Medjugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: 09.07.2023

Śniadanie. Wejście na górę objawień w Međjugorje – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych. Spotkanie ze wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie. Obiadokolacja. Międzynarodowa Msza Święta. Wieczorny program modlitewny.

Dzień 4: 10.07.2023

Śniadanie. Przejazd do Chorwacji. Całodzienny wypoczynek na riwierze. Powrót do Medjugorje. Międzynarodowa Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 11.07.2023

Droga Krzyżowa na Górę Krizevac /dla chętnych/, śniadanie. Przejazd do MOSTARU – zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Następnie przejazd nad wodospady Kosuca. Powrót na obiadokolację. Udział w międzynarodowej Mszy Świętej oraz wieczornych nabożeństwach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 12.07.2023

Wczesny wyjazd z Medjugorje. Przejazd na Riwierę. Całodzienny pobyt na plaży w Makarskiej. Późny powrót do hotelu.

dla chętnych: ok. 40 euro – konieczne zgłoszenie na 2 tyg przed wyjazdem
Całodzienny rejs statkiem na 2 najpiękniejsze wyspy Chorwackie – HVAR I BRAC. Podczas rejsu na wyspie HVAR zobaczymy starą wioskę rybacką Vrboska. Znana jest jako mała Wenecja. Po zwiedzaniu przerwa na lunch – makrela z grilla, sałatka i pieczywo. Na statki serwowana będzie też woda i wino. Następnie przepłynięcie na 2 wyspę- Brač. Wizyta na jednej z najpiękniejszych plaż chorwackich – Zlatni Rat (Zloty Róg) w miejscowości BOL. Powrót na Riwierę. Późny powrót do hotelu.

Dzień 7: 13.07.2023

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na półwysep Peljesac. Wypoczynek na plaży w OREBIC. Spacer Po miasteczku. Przejazd na nocleg. obiadokolacja.

dla chętnych: ok 15 euro 

Przepłynięcie promem na wsypę KORCULA. Spacer po urokliwej starówce otoczonej murami obronnymi tuż nad brzegiem Morza Adriatyckiego.

Dzień 8: 14.07.2023

Msza Święta, śniadanie. Przejazd na Riwierę Makarską. Wizyta w VEPRIĆ – chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem. Msza Święta. Przejazd na plażę. Odpoczynek na plaży. Powrót do autokaru, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 15/16.07.2023

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie ZADARU – miasta, w którym uroczy klimat Adriatyku łączy się bogatą historią Dalmacji. Zwiedzanie licznych budowli z czasów rzymskich oraz okresu renesansu weneckiego, m. in. słynnego kościoła św. Donata. Czas wolny. Wyjazd na noc w stronę polski. Przyjazd 16.07.2023.

Ważne informacje

Ostatnie wolne miejsca...