CAMINO FRANCES

CAMINO FRANCES

Program

Dzień 1: 06.09.2023

Zbiórka na lotnisku Wylot do Madrytu.  Międzylądowanie. Lądowanie w Madrycie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 07.09.2023

MADRYT - AVILA: Śniadanie. Przejazd do centrum MADRYTU, zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Pałacu Królewskiego, przez Katedrę do Plaza Mayor. Przejazd do AVILI - rodzinnego miasta Świętej Teresy – odwiedzenie miejsc związanych ze Świętą, zwiedzanie przepięknego średniowiecznego miasta z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 08.09.2023

SALAMANKA – LUGO: Śniadanie. Zwiedzanie SALAMANKI, spacer po Salamance: stare miasto z Placem Mayor, gmach Uniwersytetu Salamanki, Stara i Nowa Katedra. Przejazd do niezwykle urokliwej miejscowości położonej na szlaku CAMINO FRANCES. O CEBREIRO - Położona na wysokości 1 300 metrów n.p.m., pomiędzy pasmami górskimi O Courel i Os Ancares. Urokliwa wioska, w której zobaczymy tradycyjne górskie domy pochodzenia przedrzymskiego, zwanych "pallozas". Te wyjątkowe domy można znaleźć tylko w tym regionie Galicji. Położona na wzgórzu miejscowość umożliwia relaks w przepięknej górskiej okolicy z niesamowitymi widokami. Następnie przejazd w okolice LUGO na obiadokolację i nocleg w ** hotelu LOS OLMOS W LUGO. (opcja zakwaterowania w hotelu SANTIAGO SPA LUGO - **** - dopłata 15 euro za noc).

Dzień 4: 09.09.2023

SARRIA - PORTOMARIN: Msza św., śniadanie. ROZPOCZĘCIE PIESZEJ PIELGRZYMKI do SANTIAGO DE COMPOSTELA w miejscowości SARRIA. Miejscowość Sarria jest najpopularniejszym miejscem, w którym pielgrzymi szlaków jakubowych w Hiszpanii rozpoczynają swoją wędrówkę. W 2014 roku co 4 pielgrzym zaczynał swoje Camino właśnie tutaj. Przejście trasy 1 dnia pieszej pielgrzymki - ok. 21 km do PORTOMARIN. Obiadokolacja i nocleg w  ** hotelu LOS OLMOS W LUGO – (opcja zakwaterowania w hotelu SANTIAGO SPA LUGO - **** - dopłata 15 euro za noc).

Dzień 5: 10.09.2023

PORTOMARIN - PALAS DE REI: Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PORTOMARIN - PALAS DE REI. Do przejścia 25 km - sama droga zajmuje ok. 6,5 godziny. Przecina góry, wiedzie przez wioski, w których można odpocząć w tamtejszych kościołach i zjeść w regionalnych restauracjach. W większości przejście drogą utwardzoną. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu ** hotelu LOS OLMOS W LUGO.  (opcja zakwaterowania w hotelu SANTIAGO SPA LUGO - **** - dopłata 15 euro za noc).

Dzień 6: 11.09.2023

PALAS DE REI - ARZUA: Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PALAS DE REI - ARZUA. Droga wiedzie przez wiele wzniesień, jest tu najwięcej stromych podejść i różnicy wysokości. Trudności rekompensuje piękny krajobraz, dębowe lasy, oraz atmosfera odwiedzanych tradycyjnych galicyjskich wiosek. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 7: 12.09.2023

ARZUA - O PEDROUZO: Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. ARZUA - OPEDROUZO ok. 21km. Kolejny odcinek: będziemy chodzić wśród łąk , lasów dębowych i eukaliptusów. Również będziemy odwiedzać małe tradycyjne wioski. Większość trasy przebiega po drogach gruntowych, z niektórych odcinkami przy ulicy. Spacer jest łatwy z kilkoma wzniesieniami, ale większość przebiega po płaskim terenie. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 8: 13.09.2023

O PEDROUZO – SANTIAGO DE COMPOSTELA: Po śniadaniu wczesne wyjście i przejazd do O PEDROUZO - przejście, modlitwy, dojście do Santiago (ok. 20 km). Uroczyste wejście do Katedry w Santiago - Msza św. w Sanktuarium – zakończenie Pieszej Pielgrzymki. Wręczenie dokumentu ukończenia pieszej pielgrzymki do Santiago tzw. Composteli (specjalnego certyfikatu). Zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 14.09.2023

FISTERRA - PORTO: Po śniadaniu  przejazd do FISTERRY. Przylądek ten, w czasach średniowiecznych uważany był za symboliczny koniec świata. To tutaj miało miejsce obrzęd, w którym następowało symboliczne oczyszczenie z grzechów. Pielgrzymi palili swoje stare ubrania oraz dokonywali obmycia w Atlantyku. W drodze powrotnej do Santiago de Compostela, postój przy wodospadach EZARO. Przejazd do centrum PORTO. Spacer z przewodnikiem. Czas wolny. Kolacja w mieście. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 10: 15.09.2023

Śniadanie w formie box. Następnie przejazd na lotnisko, odprawa lotniskowa. Wylot do Polski. Międzylądowanie we Frankfurcie. Powrót do Krakowa.