PORTUGALIA - HISZPANIA

PORTUGALIA - HISZPANIA

Program

Dzień 1: 11.07.2023

14.00 - Zbiórka na lotnisku w Krakowie, Msza Święta. Lot z międzylądowaniem. 21.40 -  lądowanie w Lizbonie. Przejazd na nocleg. BEZ OBIADOKOLACJI.

Dzień 2: 12.07.2023

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Dzielnicy Belem. Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Przejazd do hotelu Seminario Torre de Aquila (lub podobny).. Dalsze zwiedzanie LIZBONY. Spacer po centrum miasta. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja.  Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 3: 13.07.2023

Śniadanie, a następnie nawiedzenie: Kaplicy Objawień - serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Msza św. w Fatimie w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 4: 14.07.2023

Śniadanie. Msza Święta. Następnie wyjazd  do NAZARE.  Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie  z cudownej figurki N.M.P.  CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY – OK. 6-7 H.  Powrót. Obiadokolacja. Wieczorem udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 5: 15.07.2023

Śniadanie.  Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Msza Święta.  Przejazd do SAN MARTINHO DO PORTO. PLAŻOWANIE. Jedną z największych atrakcji tej wioski jest duża piaszczysta zatoka, która do dnia dzisiejszego sprawia, że São Martinho do Porto jest jednym z polecanych miejsc, jeśli ktoś ma ochotę na plażowanie. Zatoka ma formę muszli i sprawia ona, że wody w zatoce są znacznie cieplejsze oraz spokojniejsze. To właśnie nad zatoką powstało turystyczne centrum São Martinho do Porto, gdzie znajduje się kilkanaście restauracji, sklepów oraz barów. Odpoczynek ok. 3h. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 6: 16.07.2023

Śniadanie. Przejazd do przejazd do COIMBRY - klasztor sióstr karmelitanek, w którym przebywała s. Łucja; muzeum poświęconego widzącej.  Przejazd do HISZPANII. Zatrzymamy się w niezwykle urokliwym hiszpańskim miasteczku PONTEVEDRA, stolicy regionu o tej samej nazwie, którego korzenie sięgają czasów rzymskich. Nawiedzimy klasztor, w którym przebywała Łucja, będzie możliwość pomodlenia się w kaplicy, w której Łucja miała objawienia Najświętszej Marii Panny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: 17.07.2023

Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Spacer  z przewodnikiem po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO. Wizyta w jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejscu docelowej drogi Świętego Jakuba – Katedrze. Przejście do grobu świętego. Przejazd do FISTERRY. Przylądek ten, w czasach średniowiecznych uważany był za symboliczny koniec świata. To tutaj miał miejsce obrzęd, w którym następowało symboliczne oczyszczenie z grzechów. Pielgrzymi palili swoje stare ubrania oraz dokonywali obmycia w Atlantyku.  Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 8: 18.07.2023

Śniadanie. Przejazd do PORTUGALII. Przejazd do PORTO. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, słynącego z portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta, które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum: Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 19.07.2023

Śniadanie w formie boxów. Ok. 3.30 - przejazd na lotnisko w Porto. Odprawa paszportowa i o 6.15 - wylot do Krakowa z międzylądowaniem.  Lądowanie w Krakowie po 15.50