CZARNOGÓRA, ALBANIA, MACEDONIA

CZARNOGÓRA, ALBANIA, MACEDONIA

Program

Dzień 1: 24.06.2023

Zbiórka w godzinach nocnych 1.30 w dniu 24.06.2023. Wyjazd i całodzienny przejazd w stronę Chorwacji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 25.06.2023

Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd do Medjugorje. Dojazd do MEĐJUGORJE. Wejście na górę objawień w Međjugorje – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych, Spotkanie z „LUDŹMI MEDJUGORIA” i wspólnotą CENACOLLO, spacer po Medjugorie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Wieczorny program modlitewny.

Dzień 3: 26.06.2023

Śniadanie. Całodzienny przejazd do CZARNOGÓRY. Następnie zwiedzanie KOTORU, miasteczka ze wspaniale zachowaną średniowieczną zabudową, m.in.: KATEDRA ŚW. TRYFONA, KOLEGIATA NMP, WIEŻĄ ZEGAROWA, czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w CZARNOGÓRZE. Obiadokolacja.

Dzień 4: 27.06.2023

Śniadanie. Spacer po BUDVIE, spacer po starówce, cytadela. Przejazd do OSTROG. Klasztor Ostrog słynie z relikwii Bazylego Ostrogorskiego, która od kilku wieków się nie rozkłada Wyjazd do CETINJE – dawna stolica Królestwa Czarnogóry. Znajduje się tu kilka zabytkowych budynków i świątyń z XIX w., a także pałace i ambasady. Wejście na wzgórze Orla Skała, skąd rozciąga się przepiękny widok na okolicę, a w szczególności na Park Narodowy Lovćen. Widok na wyspę – ŚWIĘTY STEFAN. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5: 28.06.2023

Śniadanie, czas wolnyObiadokolacja i nocleg.
Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych m.in.: rejs na Wyspę św. Mateusza, rejs wzdłuż wybrzeża z wypoczynkiem.

Dzień 6: 29.06.2023

Śniadanie. Przejazd do Albanii. Zwiedzanie miasta SZKODRA – jednego z najstarszych miast Albanii, które w trakcie pielgrzymowania po albańskiej ziemi odwiedził św. Jan Paweł II. Spacer na wzgórze Zamku Rozafa, z przepięknym widokiem na Jezioro Szkoderskie, największy, i najbardziej malowniczym jeziorem na Bałkanach. Przejazd do historycznej stolicy Albanii – KRUJI – położonego wysoko w górach miasta, które zachwyca starożytną zabudową. W programie – wizyta w zamku i zwiedzanie muzeum poświęconego Skanderbergowi, turecki bazar. Po drodze zobaczyć można bunkry, które od wielu lat są wizytówką Albanii i wspomnieniem reżimu Envera Hodży. Przejazd do DURRES. Msza św. w kościele katolickim w Durres. Przejazd do hotelu w ok. Durres – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: 30.06.2023

Po śniadaniu spacer po TIRANIE, stolicy kraju pełnego kontrastów, biedy i luksusu. W programie: Plac Skanderbega – narodowego bohatera Albanii, meczet Ethem Beja, Pałac Prezydencki, Piramida – mauzoleum komunistycznego dyktatora E. Hodży. Msza św. w katedrze w Tiranie. Następnie przejazd malowniczą trasą do Macedonii Nocleg, obiadokolacja w okolicach OCHRYDY.

Dzień 8: 01.07.2023

Po śniadaniu przejazd do miejscowości OCHRYDA w Macedonii – „Jerozolimy Bałkanów”.  To jeden z najstarszych ośrodków chrześcijańskich na BAŁKANACH. Zwiedzanie OCHRYDY wpisanej wraz z JEZIOREM OCHRYDZKIM na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in. Cerkiew Bogurodzicy, Monastyr  św. Pantalejmona, Twierdza Cara Samuila. Czas wolny na spacer nad Jeziorem Ochrydzkim. Msza św. Następnie rejs stateczkiem po błękitnych wodach jeziora. Płyniemy do klasztoru Świętego Nauma – zwiedzanie cerkwi Archaniołów z grobem św. Nauma. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: 02.07.2023

Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy Macedonii – SKOPJE, miasta, gdzie urodziła się św. Matka Teresa. Wizyta w sanktuarium Św. Matki Teresy z Kalkuty. Msza św. Zobaczymy Stare i Nowe Miasto połączone Kamiennym Mostem na rzece Vardar. Po południu Przejazd do Kanionu Matka – malownicze sztuczne jezioro z zaporą wodną na rzece Treska. Spacer.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10: 03.07.2023

Po śniadaniu przejazd do MONASTYRU ZICA z XIII wieku. To pierwsza siedziba zwierzchników cerkwi prawosławnej po uzyskaniu niezależności przez Serbię. Najsłynniejsze serbskie sanktuarium. Klasztor Zica był miejscem koronacji serbskich królów i świadkiem. Przejazd do BELGRADU – stolicy Serbii. Twierdza Kalemegdan – panorama na rzekę Sawę i Dunaj, cerkiew św. Sawy, kościół św. Jerzego, budynek Parlamentu, budynki ambasad, Biały Dwór, obiadokolacja i nocleg w ok. Belgradu

Dzień 11: 04.07.2023

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Wieczorny przyjazd do Tarnowa.

Opis

Pielgrzymka potwierdzona! Zapisy trwają!

Ważne informacje

 W programie zaplanowana jest codzienna MSZA ŚWIĘTA.

*CENA:
440 EURO + 1300 PLN przy 40 os. płatnych
450 EURO + 1400 PLN  przy 35 os. płatnych