LOURDES

LOURDES

Program

Dzień 1: 30.04.2023

Spotkanie na lotnisku w Krakowie.  7.50 - Wylot do Lourdes. 11.00 - Lądowanie.  Transfer do hotelu. Spacer zapoznawczy w Lourdes, Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 01.05.2023

Msza Święta, Śniadanie, całodzienny pobyt w LOURDES i na terenie Sanktuarium: Zwiedzanie: Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X). Czas wolny na własną refleksję , modlitwę i zakupy.  Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernadettą. Po południu udział w Drodze Krzyżowej. Obiadokolacja.

Dzień 3: 02.05.2023

Msza Święta, Śniadanie, całodzienny pobyt w LOURDES i na terenie Sanktuarium: Zwiedzanie : Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X). Czas wolny na własną refleksję , modlitwę i zakupy. Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernadettą. Po południu udział w Drodze Krzyżowej. Obiadokolacja.

Dzień 4: 03.05.2023

Śniadanie,  Następnie przejazd do SANKTUARIUM MARYJNEGO W BETHARAM  (Kaplica Matki Bożej, Kaplica św. Michała Garicoïts, Kalwaria) – gdzie  jak mówi tradycja, właśnie tutaj przed wiekami Maryja uratowała od  utonięcia w rzece Gave małą dziewczynę, podając jej pomocną gałąź  (beth-arram w dialekcie bearneńskim oznacza w dosłownym tłumaczeniu  piękna gałąź). Wkrótce potem odnotowano tu także liczne cudowne  uzdrowienia.

Następnie przejazd do BIARRITZ. Jednym z symboli miasta jest ROCHER  DE LA VIERGE, imponująca skała z figurką Matki Boskiej. Czas wolny.  Odpoczynek na plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację.

Dzień 5: 04.05.2023

Transfer na lotnisko. 10.50 – Wylot do Krakowa. Lądowanie o 12.50.Zakończenie Pielgrzymki na lotnisku.

Ważne informacje

CENA: 2990 PLN  - przy 20 os. płatnych

PODCZAS POBYTU W LOURDES – PROPONUJEMY WYCIECZKI : 


Opcja 1: 
PIC DU JER  - OK. 30 EURO   
Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do stacji kolejki, która zawiezie nas na górujący nad Lourdes szczyt Pic du Jer. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium. Z punktu widokowego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, dolinę Argelès-Gazost (wyjazd kolejką możliwy przy dobrej pogodzie). Wycieczka ok 4-5h.

Opcja 2: CHÂTEAU FORT ET SON MUSÉE PYRÉNÉEN - OK. 15 EURO
Tysiącletnia twierdza  z której rozpościera się wspaniały widok na miasto, sanktuaria i Pireneje. Mury zamku kryją także ogród botaniczny oraz Muzeum Pirenejskie. Czas trwania – ok 2 h.