CAMINO FRANCES

CAMINO FRANCES

Program

Dzień 1: 01.07.2023

Zbiórka na lotnisku w Krakowie , odprawa lotniskowa, 6.00 - Wylot do Madrytu. 11.30 - Lądowanie w Madrycie. Przejazd do centrum MADRYTU, zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Pałacu Królewskiego, przez Katedrę do Plaza Mayor. Następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (W PRZYPADKU PRZESUNIĘCIA GODZIN PRZELOTU PRZEZ LINIE LOTNICZE TEN PUNKT MOŻE ZOSTAĆ POMINIĘTY)

Dzień 2: 02.07.2023

Śniadanie. Przejazd do AVILI - rodzinnego miasta Świętej Teresy – odwiedzenie miejsc związanych ze Świętą, zwiedzanie przepięknego średniowiecznego miasta z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra. Zwiedzanie SALAMANKI, spacer po Salamance: stare miasto z Placem Mayor, gmach Uniwersytetu Salamanki, Stara i Nowa Katedra. Następnie przejazd w okolice LUGO na obiadokolację
i nocleg.

Dzień 3: 03.07.2023

Msza św., śniadanie. ROZPOCZĘCIE PIESZEJ PIELGRZYMKI do SANTIAGO DE COMPOSTELA w miejscowości SARRIA. Miejscowość Sarria jest najpopularniejszym miejscem, w którym pielgrzymi szlaków jakubowych w Hiszpanii rozpoczynają swoją wędrówkę. W 2014 roku co 4 pielgrzym zaczynał swoje Camino właśnie tutaj. Przejście trasy 1 dnia pieszej pielgrzymki - ok. 21 km do PORTOMARIN. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 04.07.2023

Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PORTOMARIN -PALAS DE REI . Do przejścia 25 km - sama droga zajmuje ok. 6,5 godziny. Przecina góry, wiedzie przez wioski, w których można odpocząć w tamtejszych kościołach i zjeść w regionalnych restauracjach. W większości przejście drogą utwardzoną. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 5: 05.07.2023

Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PALAS DE REI - ARZUA. Droga wiedzie przez wiele wzniesień, jest tu najwięcej stromych podejść i różnicy wysokości. Trudności rekompensuje piękny krajobraz, dębowe lasy, oraz atmosfera odwiedzanych tradycyjnych galicyjskich wiosek. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 6: 06.07.2023

Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. ARZUA - O PEDROUZO - 21km. Kolejny będziemy chodzić wśród łąk , lasów dębowych i eukaliptusów. Również będziemy odwiedzać małe tradycyjne wioski. Większość trasy przebiega po drogach gruntowych, z niektórych odcinkami przy ulicy. Spacer jest łatwy z kilkoma wzniesieniami,ale większość przebiega po płaskim terenie. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 7: 07.07.2023

Po śniadaniu wczesne wyjście i przejazd do O PEDROUZO - przejście, modlitwy, dojście do Santiago (20 km). Uroczyste wejście do Katedry w Santiago - Msza św. w Sanktuarium – zakończenie Pieszej Pielgrzymki. Wręczenie dokumentu ukończenia pieszej pielgrzymki do Santiago tzw. Composteli (specjalnego certyfikatu). Zwiedzanie miasta. Powrót na nocleg w Santiago. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 08.07.2023

Po śniadaniu przejazd do FISTERRY. Przylądek ten, w czasach średniowiecznych uważany był za symboliczny koniec świata. To tutaj miał miejsce obrzęd, w którym następowało symboliczne oczyszczenie z grzechów. Pielgrzymi palili swoje stare ubrania oraz dokonywali obmycia w Atlantyku. Przejazd do Portugalii. Spacer po PORTO. Obiadokolacja. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 9: 09.07.2023

Śniadanie.  Przejazd na lotnisko. Odprawa lotniskowa. Wylot do Polski. Powrót do Krakowa.

Ważne informacje

  • CENA PRZY 40 OSOBACH PŁATNYCH
  • DOKUMENTEM NIEZBĘDNYM DO PODRÓŻY JEST DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT