Pielgrzymka do Fatimy i Lourdes

Pielgrzymka do Fatimy i Lourdes

Program

Dzień 1: 13.05.2018

Wyjazd z Tarnowa. Przejazd przez terytorium Czech i Austrii.  Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2: 14.05.2018

Po śniadaniu ( we własnym zakresie) przejazd do MEDIOLANU.  Wizyta w MEDIOLANIE – zwiedzanie miasta: Katedra, Santa Maria delle Grazie (Kościół NMP Łaskawej) ,  galeria Wiktora Emanuela II. Przejście spacerem do Zamku Sforzów (Castello Sforzesco) - widok z zewnątrz. Jest to okazała, XV-wieczna twierdza znajdująca się w środku miasta. Ceglany zamek otacza sucha fosa i mury  z basztami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w SANREMO.

Dzień 3: 15.05.2018

Po śniadaniu przejazd do LOURDES - najsłynniejszego Sanktuarium we Francji, położonego u stóp Pirenejów. W 1858 roku Matka Boża objawiała się tu Bernadecie Soubirous.  Wieczorny przyjazd , Msza Święta. Obiadokolacja, udział w Procesji Światła. Nocleg.

Dzień 4: 16.05.2018

Msza Święta  w Grocie Objawień. Zwiedzanie LOURDES.  Sanktuarium: Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X).  Możliwość zanurzenia się w basenach. Droga Krzyżowa. Czas wolny na prywatną modlitwę.  Wieczorny udział w Procesji Światła.

Dzień 5: 17.05.2018

Po śniadaniu wyjazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Zwiedzanie miasta.  Msza święta.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 18.05.2018

Śniadanie w hotelu. Następnie wyjazd z Hiszpanii. Przejazd do FATIMY. Śniadanie w hotelu. Następnie wyjazd z Hiszpanii. Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg.

Dzień 7: 19.05.2018

Śniadanie. Zwiedzanie FATIMY. Po Mszy św. udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Powrót do Sanktuarium , nawiedzenie: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka  i  Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 8: 20.05.2018

Po śniadaniu Msza Święta. Przejazd do HISZPANII . Przejazd do stolicy kraju MADRYTU zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Pałacu Królewskiego  i dalej obok Katedry do Plaza Mayor, a do autokaru wrócimy przez Plac Orientu. Późny przyjazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 21.05.2018

Przejazd SARAGOSSY i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Bazylika katedralna  zwana również  Bazyliką Matki Bożej na Kolumnie to największa świątynia barokowa w Hiszpanii. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę Maryjną, gdzie zachowała się kolumna, na której według tradycji, Matka Boża Maryja objawiła się św. Jakubowi Apostołowi.  Msza Święta. Nocleg w okolicy Montserrat.

Dzień 10: 22.05.2018

Przejazd do MONTSERRAT, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta, Drugi co do ważności, zaraz po Santiago de Compostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii usytuowany na formacjach skalnych. Malownicza góra na której znajduje się klasztor jest najwyżej położonym miejscem na równinie katalońskiej skąd rozpościera się przepiękny widok na całą Katalonię.  Przejazd do BARCELONY, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta – Gaudi.  Spacer po dzielnicy Gotyckiej z Katedrą Św. Eulalii,   Bazylika Sagrada Familia (z zewnątrz).

Dzień 11: 23.05.2018

Wyjazd na wybrzeże  COSTA BRAVA.  Wypoczynek na przepięknych, szerokich piaszczystych plażach.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12: 24.05.2018

Śniadanie, wyjazd w stronę Francji. Przejazd do LA SALETTE, pięknie położonego  w Alpach Sanktuarium Płaczącej Madonny, która przemówiła do świata poprzez dwójkę dzieci w XIX w. Zwiedzanie Sanktuarium. Nocleg w Sanktuarium w Domu Pielgrzymkowym. Procesja światła.

Dzień 13: 25.05.2018

Po śniadaniu przejazd do ARS-SUR-FORMANS.  Msza Święta . Nawiedzenie Bazyliki św. Jana Marii Vianney - znamienitego duszpasterza - patrona proboszczów. Nawiedzenie starego kościoła, gdzie znajduje się m.in. ołtarz ku czci Św. Filomeny, przy którym dokonały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat przez kilkanaście godzin dziennie spowiadał wiernych Św. Jan. Wyjazd do Polski. Nocny przejazd.

Dzień 14: 26.05.2018

Dojazd do Polski. 

Opis

MEDIOLAN, LOURDES, BURGOS, SANTIAGO DE COMPOSTELLA, PORTO,  FATIMA, AVILA, MADRYT, SARAGOSSA, MONTSERRAT, BARCELONA, LA SALETTE


Ważne informacje

DODATKOWE UBEZPIECZENIE: 

- od chorób przewlekłych – 50  zł 

- od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania nagłego –  115 zł  

- od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania na chorobę przewlekłą –   230 zł

 

 

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna