GRECJA

Pielgrzymka samolotowa

GRECJA

Program

Dzień 1: 27.06.2023

Spotkanie na lotnisku w Krakowie. 9.45 - Wylot do ATEN. 13.00 – LĄDOWANIE.
16.20- PRZELOT DO SALONIK. 17.30 – Lądowanie. Spacer po mieście. Zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

Dzień 2: 28.06.2023

Śniadanie. Przejazd do SALONIK, gdzie ewangelizował sw. Paweł.  Msza św. Zwiedzanie Tesalonik, gdzie Apostoł spędził miesiące nauczając. Tu urodzili się bracia Cyryl i Metody. Spacerując zobaczymy triumfalny łuk Galeriusza, na którym piękne płaskorzeźby sławią zwycięstwo cesarza nad Persami, dalej idąc nadmorską promenadą zobaczymy Białą Wieżę, symbol miasta. Przejazd do KAVALI.  Zwiedzanie (Neapoli) obecnej KAWALI – pierwsze miejsce na kontynencie europejskim,  gdzie św. Paweł postawił swoją stopę. Wizyta w porcie i na starówce Kawali.  Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3: 29.06.2023

Śniadanie. Następnie przejazd do FILIPPI, miejsca, gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. Msza święta podczas której będą odnowione sakramenty chrztu świętego.  CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY. Powrót do hotelu. OBIADOKOLACJA W REGIONALNEJ RESTAURACJI i nocleg.

Dzień 4: 30.06.2023

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie METEORÓW,  wiszących klasztorów. Niesamowite cuda natury – klasztory zawieszone  między niebem, a ziemią w których toczy się życie monastyczne od  średniowiecza.  Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 5: 01.07.2023

Po śniadaniu przejazd do DELF – serca starożytnej Grecji, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki antyczne położone w masywie gór Parnas. Swą sławę Delfy zawdzięczają wyroczni, do której przychodziły pielgrzymki Greków szukających porad w sprawach polityki, wojny, miłości. Zwiedzanie – Marmara (sanktuarium Ateny, Tolos – pocztówkowy symbol Delf); źródło Kastalskie; Okrąg Święty (ruiny świątyni Apollina, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, stadion). Krótki postój pod TERMOPILAMI przy pomniku Króla Leonidasa, miejsca wielkiej bitwy pomiędzy Grekami a Persami w 480 r. p.n.e. Gorące wrota – źródło termalne. Przejazd do hotelu na PELOPNEZIE, kolacja, nocleg.

Dzień 6: 02.07.2023

Śniadanie. Wyjazd do KORYNTU – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu. Kto z nas nie zna 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie. Odczytanie pięknego Hymnu do miłości. Msza św. Przejazd do NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z okupacji tureckiej. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu, Odpoczynek na plaży.  Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 7: 03.07.2023

Śniadanie. Przejazd do ATEN. Zwiedzanie Akropolu, wzgórza Areopagu – na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach, Place, pasażu Ermou – sercu Aten. Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Aeoropagity. Świątyni tej Papież Jan Paweł II ofiarował kielich mszalny w czasie swojej pielgrzymki do Grecji 4 maja 2001 roku. Zakwaterowanie w hotelu.
Dla chętnych wieczorne wyjście na „wieczór grecki”. (minimum 20 osób  - płatne 35 euro). Obiadokolacja.

Dzień 8: 04.07.2023

ŚNIADANIE W FORMIE BOXÓW.  5.35- ODPRAWA LOTNISKOWA.
7.35 - Poranny wylot do KRAKOWA. 9.00 – LĄDOWANIE W KRAKOWIE. 

Opis

Możliwość dołączenia do Grupy - na zapytanie (tel. 882 518 222)

Ważne informacje

  • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na modlitwę.
  • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie. LOT PRZEWIDZIANY LINIAMI AEGEAN – GRECKIE LINIE KRAJOWE.
  • Koszty biletów wstępu a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Grecji u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
  • Uczestnik powinien posiadać ważny dowód osobisty lub paszport.
  • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.  W przypadku wprowadzenia dodatkowych obostrzeń uczestnik zobowiązany jest spełnić wymagania wjazdu danego kraju we własnym zakresie.