CZECHY - AUSTRIA - SŁOWACJA

CZECHY - AUSTRIA - SŁOWACJA

Program

Dzień 1: 10.07.2023

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych (ok.03:00) z Warszawy, możliwość dołączenia w Brzesku oraz Katowicach. Przejazd do Czech. Przejazd do kompleksu Jaskiń Punkvy oraz zapadliska Macocha. Znajdują się tu olbrzymie sale i korytarze zdobione formami krasowymi. Przejażdżka łodziami turystycznymi po zielonych, głębokich wodach podziemnej rzeczki Punkvy rozpoczniemy od przepaści Macochy, do której wcześniej dochodzi się korytarzami jaskini. Przejazd do BRNA, Msza święta, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 11.07.2023

Śniadanie. Spacer po BRNIE. Zobaczymy Stare Miasto z pozostałościami dawnych murów miejskich, Katedrę św. Piotra i Pawła, spacer po uroczych uliczkach. Msza święta. Następnie przejazd na zwiedzanie największych zespołów pałacowo-parkowych na Morawach VALTICE-LEDNICE, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie bez przewodnika.  Perłą Valtic jest wspaniały barokowy pałac, dawna rezydencja rodu Lichtenstein. Niegdyś w tym miejscu znajdowały się przepiękne ogrody, które obecnie zostały zamienione w ogromny park. Spacer po niezwykłym Parku. Przejazd na wizytę w jednej z winnic morawskich połączona z degustacją lokalnego wina. Przejazd do hotelu w okolicy Wiednia na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 3: 12.07.2023

Śniadanie. Przejazd do WIEDNIA. Pierwszym punktem będzie przejazd na KAHLENBERG.  Zwiedzimy wzgórze Kahlenberg z przepiękną panoramą Wiednia oraz kościołem św. Józefa prowadzonym od roku 1906 przez polskich księży zakonnych. Ze wzgórza Kahlenberg król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń - tzw. Odsieczą Wiedeńską. Msza święta.
Następnie przejazd na zwiedzanie PAŁACU SCHÖNBRUNN – letniej rezydencji władców Austrii – wybudowanej na przełomie XVII i XVIII wieku . Dzisiejszy barokowy wystrój pałacu jest dziełem Marii Teresy. Pałac ma 1441 komnat utrzymanych przeważnie w stylu rokoka. Pałac Schönbrunn został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie z audioguidami. Następnie przejdziemy  spacerem po francuskich ogrodach pałacowych, w których znajduje się Palmiarnia, Glorietta oraz fontanna Neptuna. Przejazd na kolację w lokalnej restauracji. Wyjazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 4: 13.07.2023

Śniadanie. Wymeldowanie. Przejazd autobusem po Ringstrasse – zapoznanie się z najważniejszymi punktami miasta. Następnie zwiedzanie centrum Wiednia. W trakcie spaceru zobaczymy m.in.: plac św. Szczepana z przepiękną gotycką Katedrą św. Szczepana, Hofburg – zimową rezydencję władców Austrii ze skarbcem, Bibliotekę Narodową, Operę Narodową,  kościół św. Karola Boromeusza, Gmach Muzeum Przyrodniczo-historycznego, budynek Parlamentu, Teatr Narodowy, Uniwersytet Wiedeński, kościół Wotywny, Pałac Kińskich, dom Mozarta oraz kościół kapucynów z Kryptą Cesarską – zwiedzanie obiektów z zewnątrz . Czas wolny. Msza święta. Po południu wyjazd z Wiednia do Mariazell. Przejazd  na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: 14.07.2023

Śniadanie. Msza święta w  MARIAZELL – narodowym Sanktuarium Austriaków,  Przejazd do MELK gdzie w urokliwym miasteczku znajduje się Opactwo Benedyktyńskie, które swą historią sięga czasów średniowiecza. Uwagę turystów zwiedzających opactwo przyciągają również takie atrakcje, jak Dziedziniec Prałatów, którego największą ozdobą jest fontanna. A następnie wyjazd w stronę SANKT POLTEN. Spacer po mieście gdzie znajduje się wiele barokowych budowli. Do najważniejszych zabytków St. Pölten należą m.in. XVIII wieczna kolumna Świętej Trójcy, XIII wieczna Katedra Wniebowzięcia NMP, rokokowy kościół franciszkański, stanowiący symbol miasta budynek ratusza miejskiego oraz secesyjna Synagoga. Przejazd  na obiadokolację i nocleg w okolicy Bratysławy.

Dzień 6: 15.07.2023

Śniadanie. Przejazd do miejscowości MARIANKA to najstarsze sanktuarium maryjne na Słowacji, msza święta i czas na własną modlitwę.  Następnie przejazd do Dunajská Streda, gdzie znajdują się baseny termalne, kąpiel do godzin popołudniowych. Następnie przejazd  do Pezinok – miasta które słynie z Zamku służącego jako winiarnia i restauracja. Będziemy mogli podegustować wina w jednej z winiarni, w słynnym słowackim zagłębiu winiarskim.  Przejazd w okolice Bratysławy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: 16.07.2023

Śniadanie. Przejazd/przejście  na zwiedzanie BRATYSŁAWY. Msza święta. Stolica Słowacji jest niezwykle położona nad Dunajem i przyciąga swoim urokiem turystów. Zobaczymy z zewnątrz m.in. Zamek Bratysławski, Bramę Michalską, Rynek Głowny, Stary Ratusz, Katedrę św. Marcina. Rejs statkiem  po Dunaju do pobliskich ruin średniowiecznego Zamku Devin – zamku położonego na wzgórzu u stóp dwóch rzek, który pełnił funkcję administracyjną, obronną i być może misyjną. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: 17.07.2023

Śniadanie. Przejazd do ŠAŠTÍN-STRÁŽE –Kościoła Matki Bożej Bolesnej - sanktuarium gdzie znajduje się cudowna figura Matki Boskiej. Msza święta. Przejazd do Kromieryża – to miasto naszpikowane atrakcjami. Znajdują się tu Pałac arcybiskupów i dwa ogrody które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pałac to jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki baroku i rokoka na terenie całych Czech (zwiedzanie z zewnątrz). Następnie wyjazd w stronę Warszawy, przyjazd w godzinach późnowieczornych.

Opis

Możliwość dołączenia do Grupy - zgłoszenie na zapytanie (tel. 882 518 222)

Ważne informacje

Cena pielgrzymki :

1850 PLN + 440 EURO przy 25 osobach płatnych

1650 PLN + 440 EURO przy 30 osobach płatnych

1450 PLN + 440 EURO przy 35 osobach płatnych