IZRAEL - JORDANIA - EGIPT

IZRAEL - JORDANIA - EGIPT

Program

Dzień 1: 06.11.2023

Zbiórka na lotnisku w Krakowie/Katowicach. Odprawa biletowo-paszportowa i przelot do Izraela na lotnisko w Tel Avivie. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.Dzień 2: 07.11.2023

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Jerozolimy. Na początek Góra Oliwna i kościół Pater Noster - miejsce, w którym Chrystus uczył apostołów Modlitwy Pańskiej. Przejście tzw. trasą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit - kaplicy na zboczu Góry Oliwnej, w miejscu, gdzie Jezus Chrystus zapłakał i przepowiedział upadek Jerozolimy. Przejście do Kościoła Wszystkich Narodów znajdującego się w Ogrodzie Oliwnym. Droga Krzyżowa, czyli przejście ulicą Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego, gdzie znajduje się zarówno Golgota, jak i Grób Jezusa. Wizyta (w miarę możliwości) na Wzgórzu Świątynnym - jednym z największych obszarów sakralnych na świecie. Obecnie, na wzgórzu mieszczą się miejsca święte dla muzułmanów: Kopuła na Skale oraz meczet Al-Aksa. Powrót do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.Dzień 3: 08.11.2023

Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem. Wizyta na Polu Pasterzy - miejscu w którym Anioł ogłosił dobrą nowinę. Następnie wizyta w Bazylice Bożego Narodzenia - najstarszym kościele, wybudowanym przez Św. Helenę. Na koniec miejsce cudów - Grota Mleczna. Po południu Jerycho - jedno z najstarszych miast świata. To właśnie na drodze z Jerycha Jezus uzdrowił 2 niewidomych, oraz miało miejsce wydarzenie opisane w przypowieści o dobrym Samarytaninie. Sykomora Zachariasza oraz widok na Górę Kuszenia. Powrót do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 09.11.2023

Po śniadaniu czas wolny w centrum Betlejem. Następnie nawiedzenie miejsca grobu Łazarza w dzielnicy Al-Ajzarija. Następnie Betfage, czyli sanktuarium upamiętniające początek triumfalnego wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Następnie przejazd do Jaffy - starożytnego portu a obecnie dzielnicy Tel Avivu. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: 10.11.2023

Po śniadaniu przejazd w stronę Jordanii. Na początek rzeka Jordan i symboliczne miejsce Chrztu Jezusa – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie przejazd do Jordanii przez most Szejka Husaina. Przejazd na górę Nebo - miejsce śmierci Mojżesza. Przejazd do Madaby - zobaczenie mozaikowej mapy Ziemi Świętej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Madabie.Dzień 6: 11.11.2023

Po śniadaniu wyjazd w drogę do Petry. Po drodze Macheront - forteca Heroda Wielkiego usytuowana na szczycie pustynnego wzgórza, miejsce przypuszczalnego męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Następnie Karak - pustynny zamek wzniesiony przez Krzyżowców w XII w. Popołudniu dojazd do Wadi Mussa. Obiadokolacja i nocleg w Wadi Mussa.

Dzień 7: 12.11.2023

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Petry i zwiedzanie jednego z 7 nowych cudów świata. Petra to wykute w skale starożytne miasto, stolica królestwa Nabatejczyków i zarazem największa atrakcja Jordanii wpisana listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pół dnia zwiedzania i czas wolny. Następnie powrót do autokaru i przejazd na Wadi Rum. To najsłynniejsza pustynia w Jordanii. Wadi Rum pełna jest malowniczych, granitowych skał i piaskowców. To właśnie tym skałom piasek zawdzięcza swoje niezwykłe odcienie czerwonego. To kosmiczne widoki, czerwone wydmy, skalne mosty i kaniony, dzikie wielbłądy, oraz fantastyczne zachody słońca. Pustynia była plenerem wielu filmowych produkcji, m.in. Star Wars, Marsjanina, Lawrence’a z Arabii, Czerwonej Planety, Transformers czy Prometeusza. Od 2011 roku Wadi Rum wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd jeepami na miejsce noclegu - nocleg w namiotach beduińskich. Tradycyjna obiadokolacja oraz wieczór w niesamowitej scenerii pustyni.

Dzień 8: 13.11.2023

Śniadanie w obozie na pustyni. Następnie 2/3h jeep safari po pustyni i podziwianie piękna Wadi Rum. Dalszy przejazd w kierunku granicy. Po przejściu granicznym Aqaba – Ejlat (granica jordańsko-izraelska) przejazd od Czerwonego Kanionu na pustyni Nagew nieopodal Eilatu, spacer po kanionie.  Następnie przejazd na granicę egipsko-izraelską na przejście graniczne Ejlat - Taba. Podczas przekraczania granic będą zmiany autokarów, a granice trzeba będzie przekroczyć pieszo. W godzinach wieczornych dojazd do hotelu w Tabie nad morzem (hotel 4* z basenami przy plaży). Zakwaterowanie, wariant all inclusive, nocleg.

Dzień 9: 14.11.2023

Śniadanie. Cały dzień odpoczynek w hotelu w wariancie all inclusive. Wieczorem wyjazd na nocne wyjście na Górę Synaj na wschód słońca. To tu Mojżesz otrzymał od Pana Boga dwie tablice z dekalogiem - przykazaniami dla ludzkości, tym samym Bóg zawarł przymierze z narodem izraelskim. Góra Synaj została w 2002 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 10: 15.11.2023

Wspinaczka na szczyt Góry Synaj i podziwianie wschodu słońca. Następnie zejście i wizyta w klasztorze Świętej Katarzyny, gdzie Bóg przemówił do Mojżesza w postaci gorejącego krzewu i polecił wyprowadzić Izraelitów z niewoli egipskiej. Powrót do hotelu i wypoczynek nad morzem w formule all inclusive, nocleg.

Dzień 11: 16.11.2023

Śniadanie w formie lunch boxów. Przejazd na granicę egipsko-izraelską. Przekroczenie granicy i przejazd na lotnisko w Ejlacie. Powrót samolotem do Krakowa/Katowic.

Ważne informacje

Termin: +/- 72 godziny wylotu

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.

Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.