NIEMCY - CZECHY - POLSKA

NOWY PROGRAM! UROKI DOLNEJ SAKSONII - m.in. Spreewald, Drezno, Miśnia, Konigstein, Budziszyn, Hrensko, Szklarska Poręba...

NIEMCY - CZECHY - POLSKA

Program

Dzień 1: 20.07.2023

Wyjazd z Polski. Spływ łódkami po kanałach SPREEWALDU – jest to niezwykły Rezerwat Biosfery UNESCO, nazwany Niemiecką Wenecją. Spacer po „skrytej stolicy Spreewaldu” z przerwą na tradycyjnym bazarze ogórkowym, gdzie można posmakować lokalnych specjałów. Przejazd do ZAMKU MORITZBURG Jest on jednym z najpiękniejszych zamków na wodzie w Saksonii, został nazwany na cześć księcia Maurycego. Przejazd do CIEPLIC. Nocleg.

Dzień 2: 21.07.2023

Śniadanie. Przejazd do DREZNA, które jest nazwane perłą baroku i Florencją Północy. Zwiedzanie: spacer po zabytkowym starym mieście. Zobaczymy m.in.: Großer Garten - najpiękniejszy park Drezna z wczesnobarokowym pałacem, szklaną manufakturę, Pałac Zwinger, Albertinum, zamek Drezdeński, Kościół Marii Panny, Operę Sempera, katedrę św. Trójcy, Orszak Książąt, nową Synagogę. Przejazd do MIŚNI – miasta, które słynie z produkcji porcelany. Spacer po mieście. Zobaczymy m.in.: manufakturę porcelany, zamek Albrechtsburg, w którym działała pierwsza manufaktura porcelany w Europie katedrę św. Jana i św. Donata, zabytkową zabudowę starego miasta. Nocleg.

Dzień 3: 22.07.2023

Śniadanie. Przejazd do KONIGSTEIN . Spacer po twierdzy KÖNIGSTEIN -jest jednym z najpiękniejszych fortów skalnych w Europie. Zobaczymy  starą zbrojownie, zamek Magdaleny, zamek Fryderyka, budynek studzienny wraz ze studnią. Przejazd do BASTEI (Most Bastei), gdzie zobaczymy jedne z najładniejszych formacji skalnych na terenie Szwajcarii Saksońskiej.  Przejazd do BUDZISZYN. Spacer po starówce miasta - ratusz z zegarem słonecznym, Katedra św. Piotra, Bogata Wieża, Brama Mikołajska, Serbski Dom, wieża Macieja, zamek Ortenburg. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 23.07.2023

ŚniadaniePrzejazd do Parku Narodowego Czeska Szwajcaria. HRENSKO piesza wycieczka pod największy w Europie skalny most, gdzie kręcono m.in.: film „Opowieści z Narnii”, Pravcicka Brama. Następnie przejazd do SZKLARSKIEJ PORĘBY, gdzie zobaczyć można m.in. malowniczy Wodospad Szklarki. Chwila czasu wolnego w malowniczym górskim kurorcie. Przejazd na miejsce zbiórki w nocy.

Ważne informacje

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta.

Cena przy 40 osobach:  900 PLN + 200 EURO
Cena przy 35 osobach:  990 PLN + 200 EURO
Cena przy 30 osobach: 1090 PLN + 200 EURO