Warmia i Mazury

Warmia i Mazury

Program

Dzień 1: 13.07.2018

Wyjazd Tarnowa w nocy z 12/13. 07. Przejazd do Malborka, którego historia wiąże się z gotyckim zamkiem, który jest największą ceglaną warownią w Europie. Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego zwanego również „Zamkiem Maryi”. Zamek odrywał rolę stolicy jednego z najpotężniejszych państw w regionie południowego wybrzeża Bałtyku. Przejazd w okolice Elbląga. Spacer po elbląskiej starówce. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: 14.07.2018

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Fromborka. Spacer po zacisznym miasteczku, przepięknie zlokalizowanym nad Zalewem Wiślanym. Największą uwagę przyciąga ceglany zespół budowli na Wzgórzu Katedralnym. Głównym obiektem jest gotycka Katedra Wniebowzięcia NMP  i św. Andrzeja z XIV w. Cały kompleks otoczony jest przez mury obronne   z wieżami, basztami i bramami. Następnie odwiedzimy jedno z najlepszych polskich planetariów, które mieści się w Wieży Radziejowskiego, skąd podziwiać będziemy przepiękny widok na Zalew Wiślany oraz zobaczymy słynne wahadło Foucaulta. Następnie powrót do Elbląga, skąd rozpoczniemy jeden z najbardziej osobliwych rejsów w historii żeglugi.  Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.:  system 5 pochylni, uważany za jeden  z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na  świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Drużno. Wycieczkę zakończymy  w Buczyńcu. Stamtąd przejazd do Gietrzwałdu. Obiadokolacja.

Dzień 3: 15.07.2018

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej.  Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce dziewiętnaście lat po Objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września  1877 roku. Następnie  przejazd do malowniczo położonego wśród jezior (leży nad 15 jeziorami) i lasów Olsztyna.  Zobaczymy Zamek kapituły warmińskiej, będący wizytówką i symbolem miasta. Spacer po Starym Mieście, podczas którego zobaczymy: XIV wieczną katedrę św.  Jakuba, Wysoką Bramę, będącą jedną z nielicznych pozostałości XIV wiecznych  murów obronnych miasta. Przejazd w okolice Mikołajek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: 16.07.2018

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Mikołajkach. Miasto położone jest w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich dlatego też zwane jest żeglarską bądź letnią stolicą Polski.  Osadę w tym miejscu założyli w XV w. Krzyżacy.  Czas wolny na relaks na plaży. Wyjazd w kierunku Tarnowa. Przyjazd w godzinach nocnych.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna