ZIEMIA ŚWIĘTA

ZIEMIA ŚWIĘTA

Program

Dzień 1: 20.10.2018

Wyjazd z Tarnowa autokarem, przejazd do Rzeszowa. Odprawa lotniskowa. Wylot z Rzeszowa  Przylot do TEL AVIVU. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 21.10.2018

Śniadanie. Przejazd do EIN KAREM – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie zwiedzanie BETLEJEM.  Wizyta w górującej nad miastem: Bazylice Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia . Nawiedzenie Groty Narodzenia Pana Jezusa i zwiedzanie Bazyliki Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny. Przejazd na Pole Pasterzy - Nawiedzenie Kościoła "Gloria in Excelsis"

Dzień 3: 22.10.2018

Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY. Góra Oliwna –  Betfage – sanktuarium wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, panorama miasta, Kościół Wniebowstąpienia, Pater Noster, kościół Dominus Flevit, bazylika Narodów, Kościół Wniebowzięcia NMP. Via Dolorosa - Droga krzyżowa. Przejście do Bazyliki Bożego Grobu.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 23.10.2018

Po śniadaniu przejazd do JAFFY. Wizyta w starym porcie Heroda oraz nawiedzenie Kościoła św. Piotra. Przejazd do HAJFY, pięknie położonej nad Morzem Śródziemnym.  Wizyta na Górze Karmel: nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris.  Przejazd do NAZARETU –Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie oraz  Kościół św. Józefa – Żywiciela.  Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino -odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.  Obiadokolacja i nocleg w Galilei lub Tyberiadzie.

Dzień 5: 24.10.2018

Śniadanie, Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze TABOR. Wizyta w TABDZE – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie wizyta w KAFARNAUM -  miasto Jezusa i dom św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na lunch podczas której  będzie można spróbować  wyśmienitą rybę św. Piotra.  Przejazd na GÓRĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

Dzień 6: 25.10.2018

Śniadanie, wyjazd do BETANII – Kościół św. Łazarza, Przejazd przez Pustynia Judzką – WADI QELT – widok na Klasztor św. Jerzego. Przejazd do JERYCHA – najstarszego miasta na świecie,  Drzewo Zacheusza, widok na Górę Kuszenia.  Nawiedzenie miejsca Chrztu Jezusa – Rzeka Jordan. Przejazd nad MORZE MARTWE. Czas wolny na zdrowotne kąpiele  i relaks w najbardziej zasolonym Morzu na świecie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7: 26.10.2018

Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY.  SYJON – kościół św. Piotra in Gallicantu, bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik, Grób Dawida, Dzielnica żydowska Starego Miasta – Ściana Płaczu.  Czas wolny na prywatną refleksję. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 27.10.2018

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i odprawa. Wylot z Tel Avivu do Koszyc. Transport autokarem do Tarnowa.

Ważne informacje

DODATKOWE UBEZPIECZENIA:

- od chorób przewlekłych - 50 zł • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego - 125 zł • 

od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych - 250zł
Informacje dodatkowe
- ZALICZKA W WYSOKOŚCI 600ZŁ PŁATNA DO 2 TYGODNI OD DATY PODPISANIA UMOWY

- Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.  

- Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich. 

-  W programie przewidziana jest codzienna Msza święta  

-  Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u bilibsty. - 

-  W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.  

-  Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna