CAMINO

SZLAK FRANCUSKI

CAMINO

Program

Dzień 1: 05.09.2024

07:15 - Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Odprawa lotniskowa. 09:30 - wylot do Madrytu z międzylądowaniem w Monachium.     

17:35 - Lądowanie w Madrycie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 06.09.2024

Śniadanie. Przejazd do centrum MADRYTU, zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Pałacu Królewskiego, przez Katedrę do Plaza Mayor. Przejazd do AVILI - rodzinnego miasta Świętej Teresy – odwiedzenie miejsc związanych  ze Świętą, zwiedzanie przepięknego średniowiecznego miasta z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 07.09.2024

Śniadanie. Przejazd do SALAMANKI, zwiedzanie miasta: stare miasto z Placem Mayor, gmach Uniwersytetu Salamanki, Stara i Nowa Katedra. Przejazd do niezwykle urokliwej miejscowości położonej na szlaku CAMINO FRANCES - O CEBREIRO. Miejscowość ta położona jest na wysokości 1300 metrów n.p.m., pomiędzy pasmami górskimi O Courel i Os Ancares i zachwyca pięknymi widokami. Urokliwa wioska, w której zobaczymy tradycyjne górskie domy pochodzenia przedrzymskiego, zwane "pallozas". Następnie przejazd w okolice LUGO na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: 08.09.2024

Poranna msza święta. Śniadanie. ROZPOCZĘCIE PIESZEJ PIELGRZYMKI do SANTIAGO DE COMPOSTELA  w miejscowości SARRIA. Miejscowość Sarria jest najpopularniejszym miejscem, w którym pielgrzymi szlaków jakubowych w Hiszpanii rozpoczynają swoją wędrówkę. W 2014 roku co czwarty pielgrzym zaczynał swoje Camino właśnie tutaj. Przejście trasy 1 dnia pieszej pielgrzymki - ok. 21 km do PORTOMARIN. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 09.09.2024

Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PORTOMARIN - PALAS DE REI. Do przejścia 25 km - sama droga zajmuje ok. 6,5 godziny. Przecina góry, wiedzie przez wioski, w których można odpocząć w tamtejszych kościołach i zjeść w regionalnych restauracjach. W większości przejście drogą utwardzoną. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu.

Dzień 6: 10.09.2024

Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PALAS DE REI-ARZUA - ok. 30km. Droga wiedzie przez wiele wzniesień, jest tu najwięcej stromych podejść i różnicy wysokości. Trudności rekompensuje piękny krajobraz, dębowe lasy, oraz atmosfera odwiedzanych tradycyjnych galicyjskich wiosek. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 7: 11.09.2024

Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. ARZUA - O PEDROUZO - 21km. Kolejny będziemy chodzić wśród łąk , lasów dębowych i eukaliptusów. Również będziemy odwiedzać małe tradycyjne wioski. Większość trasy przebiega po drogach gruntowych, z niektórych odcinkami przy ulicy. Spacer jest łatwy z kilkoma wzniesieniami, ale większość przebiega po płaskim terenie. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 8: 12.09.2024

Po śniadaniu wczesne wyjście i przejazd do O PEDROUZO - przejście, modlitwy, dojście do Santiago (20 km). Uroczyste wejście do Katedry w Santiago - Msza św. w Sanktuarium – zakończenie Pieszej Pielgrzymki. Wręczenie dokumentu ukończenia pieszej pielgrzymki do Santiago tzw. Composteli (specjalnego certyfikatu). Zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 13.09.2024

Po śniadaniu  przejazd do FISTERRY. Przylądek ten w czasach średniowiecznych uważany był za symboliczny koniec świata. To tutaj miał miejsce obrzęd, w którym następowało symboliczne oczyszczenie z grzechów. Pielgrzymi palili swoje stare ubrania oraz dokonywali obmycia w Atlantyku. W drodze powrotnej do Santiago de Compostela postój przy wodospadach EZARO. Przejazd do centrum PORTO. Spacer z przewodnikiem. Czas wolny. Kolacja w mieście. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 10: 14.09.2024

Śniadanie. Następnie przejazd do Porto na krótki spacer po mieście i zakup pamiątek. Przejazd na lotnisko. Odprawa lotniskowa. 15:30 - Wylot do Polski z międzylądowaniem w Wiedniu. 23:30 – lądowanie w Krakowie i zakończenie pielgrzymki.

Opis

Zapis po potwierdzeniu dostępności miejsca - tel. 736 622 333

Piesze Przejście Szlaku Santiago – 113 Km  - Sarria – Santiago De Compostela

Ważne informacje

Cena:*

przy 35 os. płatnych:  2100 PLN + 700 EURO

przy 30 os. płatnych:  2300 PLN + 700 EURO

W każdym dniu zaplanowana jest Msza Święta.