Francja i Hiszpania

Francja i Hiszpania

Program

Dzień 1: Wyjazd - 27.05.2018

Wyjazd z miejsca zbiórki ok. 1600. Nocny przejazd przez Niemcy do Francji.

Dzień 2: Zwiedzanie Reims i nocleg w Paryżu - 28.05.2018

Przyjazd do Francji, po drodze krótkie zwiedzanie Reims – miejsce koronacji francuskich monarchów, Msza Święta. Nawiedzenie gotyckiej katedry, zwanej Katedrą Aniołów ze względu na bogactwo form dekoracyjnych. Dalszy przejazd w okolice stolicy Francji, nocleg w okolicy Paryża.

Dzień 3: Zwiedzanie Paryża - 29.05.2018

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża: Katedra Notre Dame, Grób Napoleona. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Spacer po dzielnicy Montmarte i Bazylika Sacre Coeur. Dla chętnych wjazd na wieżę Eiffel'a. Obiadokolacja w restauracji. Spacer Polami Elizejskimi. Nocleg w hotelu.

Dzień 4: Lourdes - 30.05.2018

Śniadanie, całodzienny przejazd do Lourdes. Po drodze wizyta w Tours - Nawiedzenie Bazyliki św. Marcina oraz spacer po mieście. Msza Święta. Przejazd do hotelu w Lourdes. Późna obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Lourdes cały dzień - 31.05.2018

Po śniadaniu pobyt w Lourdes. Zwiedzanie: Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X). Droga Krzyżowa. Obiadokolacja i nocleg. Wieczorna procesja światła.

Dzień 6: Lourdes i Hiszpania - 01.06.2018

Śniadanie, pobyt w Lourdes i na terenie Sanktuarium. Czas wolny na własną refleksję, ewentualne zanurzenia w basenach, modlitwę i zakupy. Popołudniowy przejazd do Hiszpanii. Nocleg w okolicy Saragossy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Saragossa - 02.06.2018

Po śniadaniu Msza Święta w Bazylice Matki Boskiej Pilar w Saragossie. Bazylika katedralna zwana również Bazyliką Matki Bożej na Kolumnie, to największa świątynia barokowa w Hiszpanii. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę maryjną, gdzie zachowała się kolumna. Następnie Przejazd do Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta. To drugi co do ważności, zaraz po Santiago de Compostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii usytuowany na formacjach skalnych. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Barcelona - 03.06.2018

Po śniadaniu przejazd do Barcelony, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta - Gaudi. Spacer najdłuższą i uznaną za jedną z najbarwniejszych ulic Barcelony - La Ramblas, ciągnącą się od Pomnika Krzysztofa Kolumba do Placu Katalońskiego. Spacer po dzielnicy Gotyckiej z Katedrą Św. Eulalii, Bazylika Sagrada Familia (z zewnątrz). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: La Sallette - 04.06.2018

Po śniadaniu przejazd do La Salette. To przepięknie położone w Alpach Sanktuarium Płaczącej Madonny, która przemówiła do świata poprzez dwójkę dzieci w XIX w. Zwiedzanie Sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzymkowym w La Sallete.

Dzień 10: Ars-sur-Formans i Paray-le-Monial - 05.06.2018

Śniadanie. Przejazd do Ars-sur-formans. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana Marii Vianney - znamienitego duszpasterza - patrona proboszczów. Wizyta w starym kościółku, gdzie znajduje się m.in. ołtarz ku czci Św. Filomeny, przy którym dokonały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat przez kilkanaście godzin dziennie spowiadał wiernych Św. Jan. Przejazd do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray-le-monial, gdzie w latach 1673-1675 Pan Jezus ukazał się św. Małgorzacie Marii Alacoque. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w okolicy granicy francusko-niemieckiej.

Dzień 11: Altötting - 06.06.2018

Po śniadaniu przejazd do Altötting Sanktuarium Maryjnego w Niemczech - oprowadzenie po Sanktuarium, modlitwy. Msza Święta. Czas wolny na kolację (we własnym zakresie). Wieczorny wyjazd w stronę Polski. Nocny przejazd.

Dzień 12: Powrót - 07.06.2018

Dojazd w godzinach wczesno porannych.

Ważne informacje

Ewentualna dopłata do pokoi jednoosobowych ok. 18 euro za dzień. Ubezpieczenie od chorób przewlekłych - 7 zł za dzień.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna