Jordania

Jordania

Program

Dzień 1: 05.11.2018

Amman –Pałac Umaiiadów- Świątynia Herkulesa. Zbiórka na lotnisku Karków Balice .Wylot do Ammanu. Przylot rozpoczęcie programu. Zwiedzanie stolicy Jordanii – Ammanu, który wymieniany był już w Starym Testamencie pod nazwą Rabbat Ammon (Rabba). Zobaczymy m.in.: teatr rzymski oraz cytadelę, skąd roztacza się widok na stare miasto. W obrębie wzgórza znajduje się pałac Umajjadów. Ta pochodząca z VII lub VIII wieku budowla została niestety częściowo zniszczona przez trzęsienie ziemi. Nieopodal niej znajduje się unikalna świątynia Herkulesa oraz wieża Abbasydów. Zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 06.11.2018

Amman – Ajlun – Jerash - Amman. Po śniadaniu wizyta w zamku Ajlun, który pełnił funkcję fortecy w okresie wojen krzyżowych. Zamek jest wspaniałym przykładem obronnej architektury islamu. Następnie przejazd do Jerash – zwanego Pompejami Wschodu. Zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Spacer po mieście wzdłuż Cardo (głównej ulicy z czasów rzymskich) rozpocznie się od okazałego Łuku Triumfalnego Hadriana. Następnie zobaczymy hipodrom, świątynię Zeusa, dwa rzymskie teatry oraz forum, Nimfeum, Łaźnie Zachodnie i okazałą Bramę Północną. Nocleg w Ammanie.

Dzień 3: 07.11.2018

Amman – Madaba – Nebo – Kerak - Dana. Śniadanie. Przejazd Królewską Drogą, która służy wędrowcom już ponad 3 tys. lat. do Madaby – miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim, jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego. Znajduje się tam Mapa z Madaby – mozaika z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Następnie udamy się na Górę Nebo, która jest domniemanym miejscem śmierci Mojżesza. Dalej Droga Królewska prowadzi do Kerak, gdzie zwiedzimy ruiny kościoła krzyżowców m.in., salę recepcyjną i sanktuarium Abu Sulejmana oraz jeden z najsłynniejszych zamków krzyżowców – Kerak, który wznosi się majestatycznie na wzgórzu, strzegąc wybrzeża Morza Martwego i doliny Al-Karak. Przejazd do rezerwatu Petry . Nocleg.

Dzień 4: 08.11.2018

Petra.  Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie niesamowitej Petry – miasta Nabatejczyków wykutego w skale ponad 2 tys. lat temu – najsłynniejszego zabytku Jordanii, który wpisany jest na listę UNESCO. Drogę do Petry, położonej na szlaku karawan między dwoma morzami Martwym i Czerwonym, pokonuje się wąskim wąwozem Siq. Na jego ścianach można podziwiać liczne płaskorzeźby, kapliczki oraz pozostałości po systemach doprowadzających wodę do miasta. Przy wyjściu z wąwozu oczom ukazuje się wspaniałe skalne miasto. Można zobaczyć: skarbiec, katakumby królewskie, teatr rzymski, Bramę Themenos, skały Dżinów, pomnik Niszy, ulica Fasad, grobowce, Wielką Świątynię i Miejsce Ofiarne. Nocleg w Petrze.

Dzień 5: 09.11.2018

Mała Petra – Wadi Rum. Po śniadaniu zwiedzanie „małej Petry” pełnej bezcennych zabytków, a następnie przejazd do Wadi Rum, unikatowego w skali światowej wąwozu. 2-godzinne safari jeepami, wśród jednego z najpiękniejszych krajobrazów pustynnych świata. Kolacja i nocleg w obozie pod milionem gwiazd.

Dzień 6: 10.11.2018

Wadi Rum - Akaba. Po śniadaniu przejazd nad Morze Czerwone do Akaby, miasta będącego jedynym portem morskim całej Jordanii. Podobno właśnie z tego miejsca można dostrzec równocześnie aż trzy kraje: Egipt, Izrael i Arabię Saudyjską. Akaba słynie też z zabytków m.in. ze słynnych ruin jednego z kościołów bizantyjskich czy ruin Fortu Memeluków. Czas wolny na plażowanie . Obiadokolacja  i nocleg.

Dzień 7: 11.11.2018

Morze Martwe  - Amman. Po śniadaniu przejazd w kierunku Morza Martwego, jednego  z największych atrakcji na Bliskim Wchodzie. Uważanego  za najstarsze uzdrowisko oraz największe naturalne spa na świecie. Osoby, które nie potrafią pływać, mogą zaznać bez większego wysiłku czym jest długie dryfowanie na powierzchni wody - niezwykłe stężenie soli sprawia, że można unosić się. Czas na kąpiel i odpoczynek . Następnie przejazd w kierunku  do Annamu. Przyjazd do hotelu, godzinach wieczornych zakwaterowanie obiadokolacja  i nocleg.

Dzień 8: 12.11.2018

Akaba. Po śniadaniu wykwaterowanie  oraz przejazd na lotnisko , przelot do kraju .

Ważne informacje

- Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. 

- W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.

- Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Jordanii   u pilota.

- W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

- Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna