WŁOCHY

WŁOCHY

Program

Dzień 1: 26.04.2024

Zbiórka w  Tarnowie ok. 21:00 w nocy, przejazd w stronę Włoch.

Dzień 2: 27.04.2024

Przejazd ok. 1400 km, ok. 22 h. Nocleg w okolicy Montecatini Terme.

 

Dzień 3: 28.04.2024

Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI – stolicy Toskanii. Przejazd komunikacją miejską do centrum, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kościół Santa Croce – Św. Krzyża – miejsce pochówku najsławniejszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza della Signoria, wraz z  Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio- Most Złotników, Katedra Santa Maria del Fiore. Zwiedzanie z zewnątrz. Msza święta, Następnie przejazd na degustację słynnych win toskańskich do winiarni. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: 29.04.2024

ŚniadaniePrzejazd do PIZY – zwiedzanie miasta gdzie znajduje się słynne Campo dei Miracoli (Pole Cudów) i Krzywa Wieża. Msza święta. Przejazd do LIVORNO - jeden z największych i najstarszych włoskich portów, od początku swego założenia miasto wolne i otwarte. Spacer po mieście gdzie znajduje się historyczne stare miasto wraz z dzielnicą Venezia, pyszne restauracje, zabytkowa hala targowa oraz piękne wybrzeże. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Montecatini Terme).

Dzień 5: 30.04.2024

Śniadanie. Przejazd do SAN GIMIGNANO. Odwiedzimy słynny Manhattan Toskanii, przejdziemy do jednego z dwóch głównych placów San Gimignano – Piazza della Cisterna. Tuż obok znajduje się Piazza del Duomo i Via San Matteo . Zwiedzimy Katedrę Duomo Collegiata di Santa Maria Assunta, gdzie znajdują się freski Domenico Ghirlandaio. Następnie przejazd do SIENY - nawiedzenie kościoła Dominikanów z relikwiami św. Katarzyny, następnie przejście do Katedry oraz na plac miejski. Zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.(Chianciano Terme).

Dzień 6: 01.05.2024

Śniadanie. Przejazd do ORVIETO – średniowieczne miasto Umbrii, usytuowane na wysokości 325 metrów. Kryje w sobie cudowną perłę - XIV-wieczną katedrę Duomo z relikwiami: hostią i kapłańskim korporałem.
Następnie przejazd na wypoczynek na Terme di Saturnia. Czas na kąpiel w miejscu, w których woda potrafi osiągać temperaturę nawet 37 stopni Celsjusza. Woda termalna w Saturnii jest bogata w wartościowe związki mineralne, takie jak siarka, węgiel czy dwutlenek węgla. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. (okolice Rzymu).

Dzień 7: 02.05.2024

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, czas na modlitwę przy Grobie św. Jana Pawła II. Msza święta. Następnie spacer po RZYMIE BAROKOWYM -  Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi. To właśnie z Rzymu wywodzi się styl barokowy, który będziemy mogli podziwiać w czasie naszego spaceru z przewodnikiem.  Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: 03.05.2024

Śniadanie i przejazd do uroczego miasteczka TODI - położone jest na wzgórzu, w sercu zielonej Umbrii, w sąsiedztwie malowniczych pól i winnic. Znajduje się tu – piękna Piazza del Popolo, zabytkowe kościoły i pałace, brukowane wąskie uliczki, romantyczne zaułki, parki z tarasami widokowymi. Spacer po mieście. UWAGA!Przejście z parkingu ok. 15 minut spacerem pod górę.  Następnie przejazd do SAN MARINO – zwiedzanie miasta i możliwość krótkiej degustacji wina i produktów lokalnych z możliwością zakupu. Następnie przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 9: 04.05.2024

Śniadanie. Następnie Przejazd do RAWENNY. Zwiedzanie miasta posiadającego unikalne budowle i dzieła sztuki bizantyjskiej rozpoczniemy przy Piazza della Resistenza. Nawiedzimy bazylikę SAN VITALE z najwspanialszymi na świecie mozaikami oraz bazylikę Sant’ Apollinare Nuovo z VI w. Przejazd do BOLONII - miasta najstarszego uniwersytetu oraz wież, arkad i krużganków. Spacer po zabytkowym centrum: Piazza Maggiore z fontanną Neptuna, bazylika San Petronio, Piazza di Ravegnata ze słynnymi wieżami Due Torri. Przyjazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 10: 05.05.2024

Śniadanie.  Następnie wyjazd w kierunku Polski. Po drodze przejazd na Mszę świętą do uroczego miasteczka Udine. Czas wolny na kawę i posiłek własnym zakresie przed wyjazdem do Polski.  Przejazd ok. 600 km – 10 h , powrót rano dnia 06.05.2024.

Ważne informacje

  • 400 EURO + 1650 PLN  przy 35 uczestnikach płatnych 
  • 400 EURO + 1500 PLN  przy 40 uczestnikach płatnych
  • 400 EURO + 1400 PLN  przy 43 uczestnikach płatnych


  • DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO – 35 EURO/NOC
  • Cena zostanie ponownie wyliczona w przypadku drastycznej zmiany cen paliw
  • Warunkiem uczestnictwa jest DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT, ważny 6 miesięcy od daty powrotu.
  • Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.
  • SKŁADKA NA UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI PŁATNA W DNIU ZAPISU.
  • 2 zaliczka płatna na 30 dni przed wycieczką - możliwość płatności w PLN - kontakt z biurem w celu przewalutowania
  • W przypadku wprowadzenia dodatkowych obostrzeń dot. wjazdu (testy, certyfikaty) -  uczestnik zobowiązany jest do spełnienia ich we własnym zakresie i na własny koszt.